44 nowe mieszkania w Rudzie Śląskiej. Lokatorzy odebrali dziś klucze

Nowy budynek wielorodzinny w Rudzie Śląskiej Orzegowie został przygotowany w standardzie "pod klucz". Dziś też przedstawiciele władz miasta przekazali klucze pierwszym lokatorom. W sumie w TBS-ie przy ulicy Tomanka w Orzegowie są czterdzieści cztery mieszkania.

- Odpowiadamy na zapotrzebowanie na mieszkania, które nie tylko w Rudzie Śląskiej jest duże. Na początku roku oddaliśmy 52 nowe mieszkania komunalne przy ul. Bankowej, dziś przekazujemy mieszkania RTBS, którego miasto jest udziałowcem. W obu przypadkach pozyskaliśmy wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Mam nadzieję, że lokatorom będzie się tutaj dobrze mieszkało – powiedział prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

Nowy budynek wielorodzinny TBS przy ul. Piotra Tomanka w dzielnicy Orzegów mieści 39 mieszkań dwupokojowych o powierzchni od niecałych 50 m kw. do ponad 55 m kw. oraz 5 mieszkań trzypokojowych o powierzchni od prawie 66 m kw. do ponad 67 m kw. Budynek ma też podziemny parking na 44 auta.

- Wszystkie mieszkania zrealizowane są w standardzie "pod klucz". Wyposażone są w urządzenia sanitarne i kuchenne. Podłogi w pokojach wyłożone są panelami, a w kuchniach i łazienkach płytkami ceramicznymi. Pomieszczenia pomalowane są farbami akrylowymi, łazienki mają na ścianach płytki ceramiczne, kuchnie - na "obszarze roboczym" – wylicza Leszek Wenda, prezes Regionalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Chorzowie.

Mieszkania na piętrach wyposażone są w balkony, a prawie wszystkie mieszkania na parterze mają wyjście na taras. Okna w mieszkaniach na parterze chronione są zintegrowanymi roletami antywłamaniowymi.

Inwestycja kosztowała 15,9 miliona złotych, z czego 4,7 miliona pochodzi z Banku Gospodarstwa Krajowego, 6,8 mln z kredytu RTBS, 1,36 mln z wkładu miasta w podwyższenie kapitału RTBS, w którym Ruda Śląska na udziały, zaś pozostałą część sfinansowali najemcy.

Mieszkania kosztowały 1 400 zł za m kw. powierzchni użytkowej mieszkalnej, a czynsz wynosi 14 zł za metr.

Garaze ruda slaska3

Może Cię zainteresować:

Przenosiny garaży w Rudzie Śląskiej. Z Kolistej na Ratowników

Autor: Jacek Skorek

05/07/2024

Cheerleaderki ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Srebrne medale Mistrzostw Europy w Cheerleadingu dla dziewczyn z Rudy Śląskiej!

Autor: Jacek Skorek

04/07/2024

Metrorower stacja Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Oto wszystkie stacje Metroroweru w Rudzie Śląskiej. Najwięcej w Rudzie, Halembie i na Wirku

Autor: Michał Wroński

02/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon