Znów kierowca autobusu 146 "bohaterem" kina akcji

Wczoraj, tuż po godzinie 16, na 1 Maja w Halembie - popisał się kolejny kierowca autobusu linii 146. Przepisy ruchu drogowego miał za nic. Zobaczcie film z kamery monitoringu!

Business Control Monitoring
Pod prąd i na czerwonym - kolejny przypadek na linii 146

Na filmie z kamery Business Control Monitoring widać, jak kierowca autobusu zamiast ustawić się w kolejce pojazdów czekających do świateł na skrzyżowaniu z Grodzką - postanawia wybrać szybszą metodę - pod prąd. Nie dość, że na skrzyżowanie wjeżdża na czerwonym świetle, to jeszcze zahacza wyjeżdżające z boku volvo s40. Na szczęście skończyło się na kolizji i volvo straciło tylko zderzak. Nie ucierpiał nikt z pasażerów.

Co ciekawe - sprawcą kolizji był kierujący Volvo, który nie zachował ostrożności przy wyjeżdżaniu z drogi podporządkowanej. Ale kto by się spodziewał, że nagle wyskoczy mu autobus...

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca autobusu najprawdopodobniej pochodzi z Azerbejdżanu. Jak widać - tam jeździ się inaczej... Został ukarany mandatem 1500 złotych.

Przykład wschodniej szkoły jazdy dał już w minionym tygodniu pochodzący z Indii kierowca linii 146, który wjechał na przejazd kolejowy przy zamykających się szlabanach.

- Tamten kierowca został zwolniony. Niewykluczone, że w tym przypadku skończy się tak samo. Na pewno zbadamy okoliczności i zażądamy od przewoźnika wyjaśnień oraz będziemy wyciągać konsekwencje - mówi Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Można oczywiście tłumaczyć, że kierowcy bardzo zależało na trzymaniu się rozkładu jazdy, co w godzinach szczytu jest niełatwe, ale chyba dla kilku minut spóźnienia nie warto ryzykować jazdy pod prąd, przez czerwone światło, z pasażerami...

Zobaczcie nagranie z kamery Business Control Monitoring!

Autobus linii 146 taranuje rogatki w Wirku

Może Cię zainteresować:

Co tam szlabany. Rozkład jazdy ważniejszy! Autobus linii 146 taranuje rogatki w Wirku

Autor: Jacek Skorek

17/04/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon