Zmiany w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Nowym prezesem została Ewa Krych

W piątek 30 września 2022 r. zakończyła się kadencja dotychczasowego zarządu, łącznie z prezesem, Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Na stanowisko prezesa została powołana Ewa Krych.

Fb Szpital Miejski
Szpital Miejski Ruda Śląska

Jak informuje Urząd Miasta Ruda Śląska, nowym prezesem Szpitala Miejskiego została mianowana Ewa Krych, dotychczasowa dyrektor ds. jakości Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Nowy prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej

Nowa szefowa rudzkiego szpitala jest związana z placówką od ponad 30 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w niej w 1989 r. od stanowiska pielęgniarki, potem przez ponad 20 lat była specjalistą ds. epidemiologii, a w ostatnim czasie odpowiadała za wdrożenie i doskonalenie systemu zarządzania jakością.

Zmiany w kierowaniu rudzką lecznicą związane były z wygaśnięciem kadencji dotychczasowego zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Podczas piątkowego (30 września 2022 r.) zwyczajnego zgromadzenia wspólników powołana została nowa rada nadzorcza spółki, która wybrała na 3-letnią kadencję nowy jednoosobowy zarząd szpitala.

Prezydent wiąże duże nadzieje z nową prezes szpitala

- Z wyborem nowej prezes szpitala wiążę duże nadzieje. Sytuacja placówki, podobnie jak innych szpitali powiatowych w Polsce, nie jest łatwa. Dlatego tak ważne jest, aby w tym trudnym czasie szpitalem kierowała osoba, która zna go „od podszewki” i związana jest z nim emocjonalnie, ale równocześnie ma też bogate doświadczenie z zakresu podnoszenia standardów leczenia – podkreśla prezydent miasta Michał Pierończyk.

Ewa Krych w ramach pełnienia dotychczasowych obowiązków w rudzkim szpitalu odpowiedzialna była m.in. za nadzorowanie i monitorowanie spełnienia wdrożonych standardów w ramach Programu Akredytacji Szpitali, a także pozyskiwanie programów mających za zadanie doskonalenie jakości świadczonych usług.

Prezydenci Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Niespodzianki nie było. Wiceprezydentami Rudy Śląskiej zostali Anna Krzysteczko i Jacek Morek

Autor: Katarzyna Pachelska

03/10/2022

Zaklady koksownicze Walenty Wawel

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska, czyli największy... patchwork regionu? Miasto zostało przecież pozszywane z wsi, przysiółków, osad i... innych miast

Autor: Tomasz Borówka

30/09/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon