Niespodzianki nie było. Wiceprezydentami Rudy Śląskiej zostali Anna Krzysteczko i Jacek Morek

Anna Krzysteczko i Jacek Morek zostali dzisiaj, 3 października 2022 r., powołani na stanowiska wiceprezydentów Rudy Śląskiej przez nowego prezydenta Michała Pierończyka.

Katarzyna Pachelska
Prezydenci Ruda Śląska

W poniedziałek 3 października 2022 r. nowy prezydent Rudy Śląskiej, wybrany nieco ponad tydzień temu w II turze wyborów prezydenckich 25 września, Michał Pierończyk, przedstawił dwójkę wiceprezydentów miasta. Zdecydował się powierzyć te funkcje:

 • Annie Krzysteczko - zastępca prezydenta miasta do spraw społecznych
 • Jackowi Morkowi - zastępca prezydenta miasta do spraw gospodarki komunalnej.

Będzie jeszcze trzeci wiceprezydent

Jednocześnie przyznał, że będzie pracować w pełnym składzie, z trzema wiceprezydentami. - Trzeciego wiceprezydenta przestawię, mam nadzieję, w przyszłym tygodniu. Nie ma go dzisiaj, bo jeszcze muszę przeprowadzić konsultacje z różnymi środowiskami, organizacjami, co się dzieje już od piątku - mówił Michał Pierończyk.

"Ludzie fachowi, doświadczeni i bezpartyjni"

O dwóch świeżo powołanych wiceprezydentach Michał Pierończyk mówi: - Są mi to osoby dobrze znane i spełniające wszystkie kryteria, o których mówiłem w kampanii wyborczej. Są to ludzie fachowi, doświadczeni, rudzianie i bezpartyjni. Spełniają jeszcze jedno, najważniejsze, kryterium - mam do nich zaufanie. Z moimi zastępcami znam się od wielu lat. Z panią Anną spotkałem się pierwszy raz na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta w roku 2007 lub 2008. Z panem prezydentem Jackiem Morkiem spotkałem się też jako radny kilkanaście lat temu, w 2007 lub 2008 roku gdy pełnił bardzo ważną funkcję w naszym mieście, wdrażał zmianę polityki wodno-ściekowej w mieście. Zrobił na mnie dobre wrażenie, człowieka kompetentnego i poukładanego. Z panią Anną i panem Jackiem zawsze mi się dobrze współpracowało, również w kadencji 2010-2014. Wierzę w to, że mogę na nich polegać. Jestem szczęśliwy, że przyjęli moją ofertę pracy w Urzędzie Miasta - dodał prezydent Pierończyk.

- Zależało mi, by wiceprezydentami były osoby, które już sprawdziły się w danych tematach, dlatego Anna Krzysteczko jest wiceprezydentem do spraw społecznych, a Jacek Morek jest wiceprezydentem od spraw gospodarki komunalnej. Nie będzie rewolucji. Urząd musi funkcjonować nieprzerwanie. Mamy bardzo trudny czas i nie ma miejsca na uczenie się, wdrażanie - uważa prezydent Rudy Śląskiej.

Anna Krzysteczko to była wiceprezydentka Rudy Śląskiej w latach 2011-2022. W kadencji 2018-2023 radna Rudy Śląskiej, z wykształcenia pedagog.

Jacek Morek również był wiceprezydentem Rudy Śląskiej, ale w latach 2010-2014. Wieloletni pracownik magistratu, a także miejskich spółek, np. w latach 2014-16 miejskiej spółki Aquadrom, zarządzającej rudzkim parkiem wodnym. Po śmierci prezydent Grażyny Dziedzic sprawował funkcję komisarza miejskiego.

  Wybory Ruda Śląska Lokal wyborczy

  Może Cię zainteresować:

  Nowy prezydent Rudy Śląskiej: Nie wiem, czy wybory były potrzebne. Mandat silny mimo frekwencji

  Autor: Arkadiusz Nauka

  28/09/2022

  Zaklady koksownicze Walenty Wawel

  Może Cię zainteresować:

  Ruda Śląska, czyli największy... patchwork regionu? Miasto zostało przecież pozszywane z wsi, przysiółków, osad i... innych miast

  Autor: Tomasz Borówka

  30/09/2022

  Subskrybuj rudzianin.pl

  google news icon