Samochód z Chorzowa porzucił stare lodówki w Rudzie Śląskiej. To karygodne zachowanie kierowcy

Kamery monitoringu w Rudzie Śląskiej zarejestrowały samochód z Chorzowa, z którego nielegalnie wyrzucono stare lodówki. Sprawcę czeka mandat 500 zł złotowy i wniosek do sądu, gdzie może dostać 5 tys. zł grzywny. Wszystko zależy od tego, czy sam posprząta pozostawione śmieci.

wyrzucanie śmieci

Żółty samochód na ulicy Świętochłowickiej w Kochłowicach został zarejestrowany przez kamery monitoringu.

Z samochodu ktoś wystawił zużyte lodówki. Taki sprzęt należy zawieźć i zutylizować w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Fotokamery wyłapują sprawców wykroczeń i przestępstw w mieście

Samochód, który został zarejestrowany przez kamery, jest z sąsiedniego Chorzowa. To pozwoliło pozyskać dane osobowe sprawcy.

- Czeka go mandat 500 złotowy i wniosek do sądu, gdzie może dostać 5 tys. zł grzywny. Wszystko zależy od tego, czy sam posprząta to, co wywiózł - komentuje Krzysztof Mejer wiceprezydent Rudy Śląskiej

Kupione przez miasto fotokamery „wyłapują” tych, którzy łamią prawo i nie dbają o ochronę środowiska.

Opis zdarzenia, a także załączone zdjęcie samochodu pozyskane z monitoringu, trafiło do sieci. Sprawę komentują internauci, pojawiają się głosy o zaostrzenie nakładanych mandatów.

"Brawo, proszę zaprosić uczestnika zdarzenia do posprzątania całego obszaru zielonego. Sama kara finansowa dziś na ludziach nie robi wrażenia", "Świetnie! I teraz na prace społeczne skazać i kara finansowa z 50 tys. zł. na cele charytatywne lub ochronę środowiska! " - komentują internauci


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon