Zakończyły się półkolonie z In-nYm Domem Kultury w Rudzie Śląskiej

Aż pięć tygodni półkolonii letnich przygotował w czasie tegorocznych wakacji In-nY Dom Kultury. Wzięło w nich udział 258 młodych mieszkańców Rudy Śląskiej. Jaka jest popularność organizowanych w mieście wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży wie każdy, kto próbował zapisać na nie swoje pociechy.

Witani co rano przez bajkowe postacie - Myszkę Miki, Myszkę Mini czy Tygryska - uczestnicy półkolonii tym razem spędzili lato w Bajkolonii - wspaniałej i kolorowej krainie, pełnej koleżeńskich i miłych osób.

- Uczestnicy mieli okazję zwiedzić wiele ciekawych miejsc m. in. Kopalnię Ignacy w Rybniku, Śląskie Wesołe Miasteczko "Legendia", "Dream Park" w Ochabach, "Twinpigs" w Żorach czy słynną "Energylandię". Przez całe półkolonie odbywały się różnego rodzaju aktywności zarówno sportowe jak i artystyczne. W tym roku uczyliśmy się m. in. pleść z trawy, robić mydełka, samodzielnie tworzyć spersonalizowane podkładki drewniane, tworzyć koralikowe ozdoby - mówi Ela Frank z In-Nego Domu Kultury.

Uczestnicy półkolonii mieli napięty harmonogram zajęć. Były Warsztaty Szaleństwa Rurkowego, Kulinarne "Zdrowo i Kolorowo", Warsztaty Pszczelarskie "MiodoweLove" i wiele innych. Dla fanów nowoczesnych technologii znalazło się programowanie klocków Lego oraz druk 3D.

- W czasie półkolonii odwiedzili nas przedstawiciele Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, bo dla nas bezpieczeństwo i dobra zabawa są najważniejsze - dodaje Ela Frank.

Realizacja całego zadania była możliwa dzięki dofinansowaniu Miasta Ruda Śląska.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Słoneczniki dla In-nego Domu Kultury - nagroda rodziców w kategorii logika

"Słoneczniki" dla In-nego Domu Kultury za "Bajkolonię"

Głosujcie w konkursie Słoneczniki na naszą "Bajkolonię"

"Bajkolonia" nominowana do nagrody Słoneczników

Tak było podczas półkolonii w ubiegłym roku

Jutro ruszają zapisy na półkolonie 2023. Nie przegapcie!

Ogród Śniadaniowy MCK - od najbliższej soboty!

Wakacje w mieście - letnie atrakcje w Rudzie Śląskiej

Relaksacyjna kąpiel w dźwiękach

Coś dla ciała i umysłu w In-nYm Domu Kultury

Aquadrom2

Ferie w mieście - sprawdźcie ofertę Rudy Śląskiej!

Lodowe szaleństwo w Orzegowie

Na Burloch na szlyncuchy. Jutro otwarcie lodowiska!