Zakończyła się przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej. Inwestycja kosztowała 2,75 mln złotych

Zakończyła się przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej w rudzkiej Halembie. Inwestycja została zrealizowana w miejscu, gdzie obie drogi przeplatają się na odcinku ok. 170 metrów, w pobliżu autostrady A4, z którą ul. Nowy Świat łączy się przez ul. 1 Maja. Przy wschodnim rozgałęzieniu drogę przecina linia kolejowa.

Facebook/ RUDA Śląska
Zakończyła się przebudowa ulic Halembskiej i Nowy Świat

– Wcześniej w tym rejonie brakowało chodników, a oświetlenie zapewniały oprawy sodowe na słupach betonowych. Na odcinku między dwoma rozgałęzieniami obu ulic wymieniona została nawierzchnia. Od strony południowej wybudowany został ciąg pieszo-rowerowy, a od strony północnej ścieżka rowerowa, do której w pobliżu wschodniego rozgałęzienia dołącza chodnik. Inwestycja objęła również budowę ścieżki i chodnika na zmianę z ciągiem pieszo-rowerowym po jednej stronie ul. Halembskiej w kierunku autostrady – informuje Mariusz Pol, naczelnik Wydziału Dróg i Mostów rudzkiego urzędu.

Także przejazd kolejowy został przebudowany tak, by piesi i rowerzyści mogli czuć się bezpieczniej. Będzie to możliwe dzięki trzem przejściom z przejazdami rowerowymi, które zostały wytyczone w rejonie wschodniego rozwidlenia. Wyznaczone zostało także miejsce obsługi rowerzystów. Nowe lampy LED umieszczone na aluminiowych słupach od teraz będą dawały wyraźne światło, tak bardzo przydatne podczas wieczornych wypraw.

Koszt inwestycji to 2,75 mln zł, z czego miasto otrzymało 1,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon