Z Rudy Śląskiej velostradą będzie można dojechać do Katowic

W piątek (20 maja) przedstawiciele 11 samorządów, w tym także Rudy Śląskiej, podpisali porozumienie o rozpoczęciu budowy velostrad, czyli szybkich dróg rowerowych w GZM.

GZM
Velostrada w Rudzie Śląskiej

W planie velostrada jest budowa odcinka szybkiej ścieżki rowerowej od Gliwic do Katowic, która przechodzić będzie przez Rudę Śląską. Wyznaczony został gównie przez dawne tereny poprzemysłowe i nieczynne trasy kolejowe.

Bardzo kibicuję temu projektowi, bo dotąd nie powstała żadna infrastruktura rowerowa łącząca na taką skalę miasta naszej aglomeracji – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Z Rudy Śląskiej dojedziemy do Katowic

Odcinek trasy w Rudzie Śląskiej o długości 7,5 km przebiegać będzie istniejącym ciągiem od granicy z Zabrzem w pasie drogowym ul. Zabrzańskiej do ul. Przedtorze. Następnie poprowadzony zostanie na południe śladem nieczynnej linii kolejowej do ulicy Chorzowskiej. Od skrzyżowania ulicy Lompy i Chorzowskiej droga przechodzi do granicy ze Świętochłowicami. W znacznej części rudzki odcinek poprowadzony zostanie między ogródkami działkowymi i terenami poprzemysłowymi w pobliżu zabudowy wielorodzinnej.

Razem ma powstać około 120 km velostrad łączących miasta Metropolii GZM. W zamyśle docierać do niej mają miejskie ścieżki rowerowe.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon