W ciągu niespełna godziny policjanci z rudzkiej drogówki ujawnili dwa przypadki rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W odstępie niespełna godziny na ulicy 1 Maja w Rudzie Śląskiej zatrzymano do kontroli kierującego samochodem osobowym oraz motocyklistę. Obaj przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.
- Jako pierwszy do kontroli został zatrzymany 31-letni kierujący Oplem. Mężczyzna poruszał się z prędkością 112 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Okazało się, że dopuścił się wykroczenia w warunkach recydywy. Policjanci nałożyli na mieszkańca Mikołowa mandat karny w wysokości 4 tysięcy złotych oraz 14 punktów karnych. Niespełna godzinę później mundurowi zatrzymali 26-letniego motocyklistę kierującego Yamahą. Pomiar wykazał, że jechał on z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Łodzi za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych - informuje mł. asp. Martyna Szeja z KMP w Rudzie Śląskiej.
Stawki mandatów za przekroczenia prędkości:
- o ponad 31 km/h mandat wynosi 800 zł (przy recydywie - 1600 złotych)
- o ponad 41 km/h mandat wynosi 1000 zł (przy recydywie - 2000 złotych)
- o ponad 51 km/h mandat wynosi 1500 zł (przy recydywie - 3000 złotych)
- o ponad 61 km/h mandat wynosi 2000 zł (przy recydywie - 4000 złotych)
- o ponad 71 km/h mandat wynosi 2500 zł (przy recydywie - 5000 złotych)
Może Cię zainteresować:
Zawaliła się ściana i strop dawnego szpitala na Wirku. Do kogo należy i co dalej z tą ruiną?
Może Cię zainteresować:
"Pilates w plenerze" - Rudzianie lubią aktywność na świeżym powietrzu
Może Cię zainteresować: