Wraca Rudzki Półmaraton Industrialny. Trasa poprowadzi przez Rudę, Chebzie, Kaufhaus i obok Wielkiego Pieca

Po czterech latach przerwy do biegowego kalendarza wraca Rudzki Półmaraton Industrialny. Zawody odbędą się 10 sierpnia na trasie prowadzącej przez okolice dworca w Chebziu, Szybu Mikołaj, osiedla Kaufhaus czy Wielkiego Pieca „Huty Pokój”. Biegacze mogą się już zapisywać.

UM Ruda Śląska
Rudzki Maraton Industrialny

Rudzki Półmaraton Industrialny po raz pierwszy został zorganizowany w roku 2015. Od tamtego czasu odbyło się sześć edycji tego wydarzenia. Ostatnia w roku 2020. W tym roku, po czterech latach przerwy, impreza ma wrócić do biegowego kalendarza.

Tegoroczna edycja Półmaratonu odbędzie się w sobotę 10 sierpnia. Biegacze mają ruszyć na trasę o godz. 21. Do pokonania będą mieli dwa okrążenia liczącej sobie 10,5 km trasy (w sumie zatem nieco ponad 21 km), na co będą mieli limit wynoszący 2 godz. i 45 min. Po drodze przebiegną w pobliżu m.in. dworca w Chebziu, szybu Mikołaj, osiedla Kaufhaus czy Wielkiego Pieca „Huty Pokój”. Start i meta biegu znajdować się będą na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Czarnoleśnej 12, gdzie będzie się także Biuro Zawodów

- Oprócz dystansu półmaratońskiego, na którym odbędzie się główna rywalizacja biegaczy, zawodnicy wystartują w biegu towarzyszącym na dystansie ok. 10 km. W tym biegu będą mogły wziąć udział osoby, które nie czują się jeszcze na siłach przebiec połowy dystansu maratońskiego. Na tym samym dystansie odbędzie się również rywalizacja Nordic Walking – informuje August Jakubik, jeden z organizatorów półmaratonu.

W dotychczasowych sześciu edycjach Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego udział wzięło blisko 5 tysięcy biegaczy, z czego 1/3 stanowią mieszkańcy Rudy Śląskiej. W tym roku dla chętnych przygotowano 700 miejsc – rejestracja już ruszyła, więc liczba wolnych miejsc stale się zmniejsza.

Wielki piec huty Pokoj Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Czy wielki piec w Rudzie Śląskiej naprawdę jest wielki? Te zdjęcia wszystko wam wyjaśnią

Autor: Michał Wroński

03/03/2024

Wielki piec ruda śląska9

Może Cię zainteresować:

Wielki piec w Rudzie Śląskiej przejdzie metamorfozę. Za blisko 100 milionów złotych

Autor: Jacek Skorek

28/02/2024

Ruda Chebzie Pętla T Staniek 13

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa słynnej pętli na Chebziu w Rudzie Śląskiej. Tramwajarze nie zdążą w terminie. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Michał Wroński

28/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon