Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Do wydania będzie ponad 4,6 mln złotych

Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Projekty zgłaszać można w formie papierowej lub za pośrednictwem platformy elektronicznej. Do wydania będzie ponad 4,6 mln złotych.

Ruda Śląska: Urząd Miasta

Nabór wniosków do budżetu obywatelskiego na 2023 rok rozpoczyna się 9 maja. Wnioski w formie papierowej składać można do 20 maja, natomiast korzystając z platformy elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Miasta – do 27 maja. W pierwszym przypadku wnioskodawca musi dołączyć listę poparcia dla projektu podpisaną przez co najmniej 30 mieszkańców miasta. Z kolei ci, którzy zdecydują się złożyć wniosek przy pomocy platformy elektronicznej, powinni dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta oryginał listy poparcia do 7 dni od daty przesłania formularza

Projekty budżetu obywatelskiego mogą składać tylko mieszkańcy miasta. Jak informują urzędnicy, szacunkowy koszt realizacji – po weryfikacji – w odniesieniu do pojedynczego projektu budżetu obywatelskiego musi wynosić, dla zadania małego (tzw. twardego lub miękkiego) nie więcej 340 000 zł, a dla zadania dużego (twardego lub miękkiego) – ponad 340 000,00 zł, ale nie więcej niż 1 273 000 zł.

Dodajmy, że na przyszłoroczny budżet obywatelski miasto przeznaczyło 4 673 000 zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon