Wakacje w Egipcie – o czym należy pamiętać?

Turyści z całego świata odwiedzają Egipt nie tylko ze względu na piękną pogodę, ale jakże bogatą historię. To właśnie w tym kraju, można podziwiać antyczne zabytki cywilizacji Starego Świata i przekonać się jak niegdyś funkcjonowała niezwykła kraina nad Nilem. Ślązacy, którzy pragną spędzić tegoroczny urlop właśnie w tym miejscu na Ziemi, z pewnością nie będą zawiedzeni. Niemniej, aby ich wymarzony urlop się udał, muszą się do niego odpowiednio przygotować. O czym powinni pamiętać, wybierając się na wakacje w Egipcie? Szczegóły poniżej.

Jaka walute zabrac do egiptu tavex

Kiedy warto odwiedzić Egipt?

Pogoda w Egipcie dopisuje praktycznie przez cały rok. Naturalnie nasuwa się pytanie, czy istnieje jakiś idealny moment, aby odwiedzić ten kraj? A no, istnieje. Ten zakątek świata najlepiej odwiedzić od października do grudnia lub od lutego do maja. To właśnie podczas tych miesięcy temperatura jest optymalna. A co z wakacyjnymi miesiącami? Cóż, w Egipcie są to najbardziej upalne miesiące. Zwykle w tym okresie temperatury sięgają nawet do 40OC. Turyści, którzy unikają upałów powinni wziąć to pod uwagę, planując swój urlop w Egipcie.

Bez paszportu i wizy, ani rusz

Zgadza się. Turyści planujący odwiedzić Egipt powinni wyposażyć się w paszport. Tylko ten dokument podróży, pozwala na swobodne przekroczenie granicy i tym samym, urlop w tym słonecznym kraju. Warto pamiętać, że paszport musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy po dacie wjazdu. To nie koniec. Turystów odwiedzających Egipt, obowiązuje wiza turystyczna. Można ją wyrobić w egipskim przedstawicielstwie dyplomatycznym, online bądź bezpośrednio na lotnisku w Egipcie. Jeżeli chodzi o jej koszt to wiza jednorazowa wiążę się z wydatkiem ok. 25 USD, a wiza wielokrotna kosztować będzie ok. 60 USD. Wizy turystyczne są wydawane na okres 30 dni.

Jaką walutę zabrać do Egiptu?

Obowiązującą walutą w Egipcie jest funt egipski (tzn. EGP) i to właśnie nim najlepiej jest płacić podczas wakacji w tym kraju. Funt egipski dzieli się na 100 piastrów i 1000 milimów. Mieszkańcy tego słonecznego kraju posługują się banknotami o takich nominałach jak: 5, 10, 20, 50, 100 oraz 200 EGP. Podróżujący do Egiptu oprócz gotówki, mogą zabrać ze sobą kartę wielowalutową. Pozwoli ona zapłacić za transakcje bezgotówkowe, a także wypłacić pieniądze w egipskich bankomatach.

Gdzie można kupić funty egipskie?

Funty egipskie można kupić w polskich kantorach. Jednym z nich jest katowicki Tavex (ul. 3 Maja 18). Pozwala on na szybką oraz bezproblemową wymianę ponad 60 walut i to z całego świata. Ten kantor Katowice proponuje atrakcyjne kursy walut, automatycznie aktualizowane co ok. 5 minut (dotyczy transakcji zarówno w kantorze oraz online). Katowicki Tavex jest czynny od poniedziałku do piątku od 9:00 do 19:00, a w soboty od 10:00 do 18:00. Turyści pragnący nabyć funty egipskie nie muszą odwiedzać katowickiego Tavexu osobiście. Jak to możliwe? Cóż, mogą zdecydować się na wygodną dostawę waluty do ich domu.

Jak działa dostawa waluty do domu?

Dobre pytanie. Kantory Tavex pozwalają nie tylko na swobodną wymianę waluty od ręki, ale również na dostawę waluty do domu, realizowanej online. Jak to wygląda w praktyce? Transakcja przebiega tak samo, jak w każdym innym sklepie internetowym. Klient wybiera interesującą go walutę, umieszcza ją w „koszyku” i va là! Takim sposobem otrzymuje banknoty w wybranej przez siebie walucie, a nie dostaje przelewu na konto. Swoje zamówienie (np. funty egipskie) może odebrać w wybranym oddziale Tavex, punkcie odbioru przesyłki kurierskiej lub we własnym domu, bezpośrednio z rąk kuriera. To takie proste!

Gdzie kupić funty egipskie? W kantorze Tavex!
Tavex zaprasza!
ul. 3 Maja 18
40-098 Katowice
Tel. 32 736 66 66
e-mail: kontakt@tavex.pl
WWW || FACEBOOK || INSTAGRAM

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon