W Rudzie Śląskiej, w kościele pw. św. Pawła Apostoła, pożegnano prezydent miasta Grażynę Dziedzic. „Będziemy za Tobą tęsknić. Patrz tam jako!”

W sobotę, 25 czerwca, pożegnano zmarłą prezydent Rudy Śląskiej Grażynę Dziedzic. Msza święta w jej intencji odbyła się w kościele pod wezwaniem św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu.

Facebook/ Ruda Śląska
Pożegnanie Grażyny Dziedzic

Grażyna Dziedzic była prezydentem Rudy Śląskiej od 2010 roku, wcześniej była m.in. dyrektorką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W zeszłym roku publicznie poinformowała, że zmaga się z chorobą nowotworową. „Jestem chora – po operacji, którą przeszłam jakiś czas temu, wykryto u mnie nowotwór. Teraz jestem poddawana specjalistycznemu leczeniu i jestem w trakcie chemioterapii. Nie jest mi łatwo… Budujące jest jednak to, że chorobę udało się rozpoznać na odpowiednim etapie, dlatego jestem dobrej myśli” – napisała na Facebooku w październiku 2021 roku.

Zmarła 16 czerwca 2022 roku. Za kilka dni skończyłaby 68 lat.

– Pani Prezydent walczyła do samego końca. Do ostatnich chwil snuła plany na przyszłość, myślała o spotkaniach z najbliższymi oraz była zaangażowana w sprawy Rudy Śląskiej. Nie odpuściła sobie nawet w najgorszych chwilach – taki już miała charakter, a przede wszystkim tego nauczyło ją życie, które obarczyło ją bagażem trudnych doświadczeń. Była prawdziwą wojowniczką, a bój z chorobą do ostatnich chwil toczyła z prawdziwą godnością – tak pożegnał w zeszłym tygodniu Grażynę Dziedzic Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Msza święta w intencji Grażyny Dziedzic odbyła się w sobotę, 25 czerwca, w kościele pod wezwaniem św. Pawła w Nowym Bytomiu. Pogrzeb ma odbyć się w tygodniu i będzie miał charakter rodzinny.

– Mszą świętą żałobną pożegnaliśmy dziś zmarłą Prezydent Rudy Śląskiej śp. Grażynę Dziedzic. Przed nabożeństwem miałem okazję powiedzieć kilka słów o Szefowej. To było jedno z najtrudniejszych wystąpień publicznych w moim życiu, bo wciąż nie mogę w to wszystko uwierzyć... Nie dopuszczam – nie potrafię, a może i nawet nie chcę dopuścić do siebie tej pustki, którą w sercach nas wszystkich pozostawiła Pani Prezydent – napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Mejer.

– Grażyna Dziedzic nie była typowym prezydentem ani szefem i trudno było ją włożyć w sztywne ramy urzędowe. Nie była też typowym politykiem. Była społecznikiem. Zawsze podkreślała swoją niezależność i bezpartyjność, a także to, że jej jedyną partią jest jej ukochana Ruda Śląska. Nie rozumiała zasad politycznej gry, nie umiała na chłodno kalkulować, „mącić wody” i dla świętego politycznego spokoju „handlować” stanowiskami. Płaciła za to wysoką cenę i bolało ją, że z tak niskich pobudek była krytykowana za rzeczy, które robiła dla dobra miasta i mieszkańców. Często przez to płakała, zbyt często. Teraz ma już spokój i może odpoczywać. Tego najbardziej chciała, gdy po raz ostatni mieliśmy okazję ze sobą rozmawiać.

– Pani Prezydent, Szefowo, Grażyno. Nie mówimy dziś „żegnaj”, tylko „do zobaczenia” – tam, w lepszym świecie. Niech Cię mają w opiece anioły, które tak bardzo kochałaś. Będziemy za Tobą tęsknić. Patrz tam jako! – zakończył Mejer.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

Michał Pierończyk Krzysztof Mejer

W II turze dwaj byli wiceprezydenci. Wesoły przegrał o włos

Wyzwolenia1

W piątek przekazanie placu budowy pod remont Wyzwolenia

206984314 10158563594012582 4003071081232595889 n

Odnowienie rzeźby za 64 tys. zł

Grażyna Dziedzic

Prezydent Grażyna Dziedzic bez wotum zaufania

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic

N s

Ruda Śląska. Będzie nowy odcinek trasy N-S. 1...