W Rudzie Śląskiej odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Grażynę Dziedzic

Grażyna Dziedzic przez prawie 12 lat rządziła Rudą Śląską. Była pierwszą prezydentką w historii miasta. Na Burchol Arenie odsłonięta zostanie upamiętniająca ją tablica. Obiekt nazwano wcześniej jej imieniem.

Grażyna Dziedzic 2

Grażyna Dziedzic zmarła 16 czerwca 2022 roku po długiej chorobie. Rudą Śląską rządziła przez prawie 12 lat, od od pamiętnych wyborów, w których nieoczekiwanie pokonała urzędującego prezydenta Andrzeja Stanię. Wcześniej informowała o swoim nowotworze: - Od samego początku postanowiłam, że nie będę stosować wobec siebie żadnej taryfy ulgowej i proszę, by Państwo również jej nie stosowali. Sprawy miasta muszą iść do przodu! - pisała.

W środę, 8 marca 2023 roku, o godz. 14.00 na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej-Orzegowie odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Grażynę Dziedzic. Radni tuż po jej śmierci zdecydowali, że nazwą obiekt na jej pamiątkę.

- Była pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta. Pełniąc tę funkcję przeprowadziła m.in. skuteczną naprawę finansów miasta. Była inicjatorką szeregu cennych inwestycji, dzięki którym miasto ma bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne. Do najważniejszych należą: modernizacja kompleksu Burloch Arena oraz basenu letniego, ukończenie budowy Parku Wodnego "Aquadrom", budowa stadionu lekkoatletycznego czy Traktu Rudzkiego - informuje Urząd Miasta Ruda Śląska.

Modernizacja Burchol Areny rozpoczęła się w 2013 roku.

- W pierwszej kolejności powstało jedno z najlepszych w Polsce boisk do gry w rugby oraz unikatowy tor do jazdy na rolkach. W kolejnych latach wykonano nowoczesne, zadaszone lodowisko wraz z szatnią i wypożyczalnią sprzętu, 800-metrowy tor do jazdy terenowej na rowerze, dwukondygnacyjną restaurację z tarasem oraz naturalną górkę saneczkową dla dzieci - wymienia magistrat.

- Dzięki tym i dalszym inwestycjom miejsce to niezmiennie tętni życiem, jest wizytówką miasta i prawdziwą perełką wśród obiektów sportowo-rekreacyjnych w Rudzie Śląskiej - czytamy w uzasadnieniu uchwały, na mocy której Burchol Arenie nadano imię Grażyny Dziedzic.

Odpady Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Cztery oferty w przetargu na odbiór odpadów. Trzy mieszczą się w budżecie

Autor: Michał Wroński

05/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon