W czwartek dzień otwarty w Akuku. Przychodźcie całymi rodzinami!

Jutro, 16 września, Fundacja Integracji i Kreatywności AKUKU zaprasza na Dzień Otwarty dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Kto jeszcze nie był - koniecznie musi się wybrać. Na miejscu mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, a dla dorosłych - możliwość zrelaksowania się na łonie natury.

Od kilku dni w Akuku jest nowy mieszkaniec. Ciężarna oślica wreszcie wydała na świat małego uszatka. Maluch na razie poznaje otoczenie, ale bryka już radośnie i chętnie podchodzi do ludzi. Oczywiście poza towarzyskimi osłami znajdziecie tam inny, przyjazny inwentarz. Kozy, żółwie, świnki morskie, papużki, wiewiórki, koty oraz całe stado chętnych do głaskania (i dokarmiania) króliczków. Poza "żywymi" rozrywkami, na maluchy czeka plac zabaw, dziecięca "kuchnia" ze "sklepem", sporo ścieżek edukacyjnych, tyrolka, trampoliny. Gdy najmłodsi oddadzą się zabawie - rodzice mogą w tym czasie zasiąść przy ognisku, upiec kiełbasę i po prostu relaksować się.

Akuku rozpoczęło działanie w Rudzie Śląskiej w połowie sierpnia. Po wielu perypetiach Fundacja przeniosła się do naszego miasta z Mikołowa. Z wielką korzyścią dla mieszkańców. Każdy kto odwiedza to miejsce mówi, że ma szczególny klimat. I ludzi od których bije niesamowita, pozytywna energia. Przyjdźcie sami, przekonajcie się. Akuku mieści się na Wirku, przy ulicy Korczaka, na terenie ogródków działkowych na przeciwko Kauflandu. Akuku zaprasza od godziny 14-18.

O fundacji i jej losach pisaliśmy w artykułach:

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Akuku w Wirku gotowe na gości. Dziś otwarcie dla partnerów, w przyszły weekend - dla każdego

Śpiewy, tańce i zabawa dla każdego. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akuku osiol2

Konkurs na imię dla małej ośliczki z Akuku

Akukuotwarcie7

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Osiolek

Wybrano imię dla ośliczki z Akuku. Było ponad 100 propozycji

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Święto miasta Ruda Śląska

Obchody ustanowienia herbu i patronki miasta