Uwaga na pieszych! Trzy osoby potrącone na przejściach

Szybko zapadający zmrok i późno wstający dzień, to spore zagrożenie dla pieszych. I to nawet na oznakowanych i oświetlonych przejściach. Szczególnie podczas deszczu i mgły, jakie coraz częściej będą nam towarzyszyć. Wczoraj wieczorem i dziś rano - dwa potrącenia, trzy osoby poszkodowane.

Policja Ruda Śląska
Trzy osoby potrącone w dwa dni. Uważajcie na pieszych!

Wczoraj około godziny 18.20 na ulicy Wolności w Rudzie - kierujący fiatem linea 36-latek nie zauważył przechodzących przez jezdnię dwóch kobiet. Były w połowie przejścia, kiedy uderzył w nie samochód. Obywatelki Ukrainy w wieku 22 i 27 lat zostały przewiezione do szpitali w Zabrzu i Bytomiu. Jedna wprawdzie miała tylko drobne urazy nogi, jednak druga odniosła poważne obrażenia - ma złamaną miednicę.

Dlaczego nie trafiły do szpitala w Rudzie Śląskiej? Jak się dowiedzieliśmy, placówka miała awarię systemu komputerowego i... nie mogła nikogo przyjąć...

Drugi wypadek - dziś rano. Przed godziną 7. na ulicy Tunkla, niedaleko stadionu Uranii, 47-latka kierująca kią nie zauważyła pieszej, również w połowie przejścia. Potrącona 16-letnia dziewczyna trafiła na obserwację do szpitala w Chorzowie z urazem głowy.

Jak informuje policja - kierowcy byli trzeźwi, a piesze przechodziły przez jezdnię prawidłowo.

- Apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność - podkreśla asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

W najbliższych dniach rudzcy policjanci będą przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon