Uszyj Jasia dla małych pacjentów rudzkiego szpitala. Walentynkowa akcja charytatywna w Plazie w Rudzie Śląskiej

Jutro, 14 lutego, w Walentynki, wirecka Plaza zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Uszyj Jasia. Każdy, kto ma ochotę wesprzeć małych pacjentów Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, może przyjść do centrum handlowego i między 11. a 17. i własnoręcznie uszyć "jaśka", który na pewno ucieszy przebywające w szpitalu dzieci.

- Na klientów centrum będą czekały setki metrów kolorowego materiału, 10 stanowisk do szycia, pomocni instruktorzy i mnóstwo pozytywnej energii. Wszystko po to, by rozweselać kolorami szpitalne sale, szyjąc poszewki na jaśki dla małych pacjentów z Miejskiego Szpitala w Rudzie Śląskiej - zachęcają organizatorzy akcji.

Inicjatorką akcji Uszyj Jasia jest Natalia Bielawska, która 12 lat temu, po kilkudniowym pobycie w szpitalu zauważyła, że poszewki na poduszki szybko się zużywają i tracą kolory. Zorganizowała grupę szyjących przyjaciół i tak dała początek akcji, która trwa do dziś przynosząc radość zarówno małym pacjentom, jak i pomagającym. W tym roku do tej ogólnopolskiej akcji przyłącza się po raz pierwszy Ruda Śląska.

- Cieszymy się, że ogólnopolska akcja Uszyj jasia zawita do Rudy Śląskiej, by przy okazji Walentynek pokazać jak wielkie serca mają rudzianie – mówi Marta Grzyb z PR Inspiration, koordynatorka akcji.

Szyć może każdy - rodziny z dziećmi, przyjaciele, starsi i młodsi, pojedynczo i w grupie.

- W leczeniu małych pacjentów ogromne znacznie ma wymiar terapeutyczny. Warto podkreślić, że ten rodzaj wsparcia ma nie tylko znaczenie materialne, ale przede wszystkim emocjonalne. Pokazuje małym pacjentom, że ktoś o nich myśli i że nie są sami w chorobie - mówi Ewa Krych, prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

Akcja szycia jaśków w CH Ruda Śląska Plaza rusza o godzinie 11.00 i potrwa do 17.00.

Zarzuty ruda śląska

Może Cię zainteresować:

18 zarzutów kradzieży z włamaniem dla 18-latka z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

09/02/2024

Zatrzymani ruda śląska2

Może Cię zainteresować:

Czterech zatrzymanych rozbojarzy. Mężczyźni skatowali 15-latka za bluzę z logo Ruchu

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon