Uczniowie z pomocą bezdomnym zwierzakom. Akcja „Kocham Rudą Faunę” po raz jedenasty!

To już jedenasty raz, kiedy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza i sześciu szkół podstawowych z Rudy Śląskiej skrzykują się, by wspólnie wspierać rudzkie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Rusza walentynkowa akcja „Kocham Rudą Faunę”.

archiwum
TOZ w Rudzie Śląskiej potrzebuje pomocy stale

Szkolna tradycja, bez której cała społeczność szkoły nie wyobraża sobie walentynek - mówią uczniowie o swojej akcji.

- To inicjatywa, która ma uświadamiać, że miłością możemy obdarzyć nie tylko drugiego człowieka, ale również bezdomne zwierzęta, które szczególnie zimą potrzebują naszego ciepła i pomocy. W tym roku również, tak jak w poprzednich edycjach, postanowiliśmy zaprosić do współpracy zaprzyjaźnione szkoły podstawowe, a także wielu specjalistów w dziedzinach dotyczących zwierząt – mówi Ewa Chromik, koordynatorka akcji „Kocham Rudą Faunę” i nauczycielka w I Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie Śląskiej.

W ramach akcji uczniowie wezmą udział w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez dr Marlenę Drapalską-Grochowicz z Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego, behawiorystkę i właścicielkę „Piesełkowa” - Barbarę Klasik-Przychodzeń, psychologa i behawiorystę Magdalenę Michałek oraz wolontariuszki – Patrycję Drozd, Justynę Mikę oraz Martę Badurę.

Podczas wydarzenia prowadzone będą również zajęcia z dogoterapii.

- Warto zaznaczyć, że w naszej akcji każdego roku uczestniczą nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także rodzice. Na tym jednak pomoc potrzebującym zwierzętom się nie kończy. W naszym LO, a także w naszych rudzkich podstawówkach, mamy wielu wolontariuszy, którzy pomagają w schronisku. Dlatego wsparcie trwa przez cały rok. Cieszy mnie to, że młodzi ludzie tak chętnie angażują się i chcą pomagać. Dzięki temu bezdomne czworonogi mogą poczuć się trochę lepiej – podkreśla Ewa Chromik.

Dziś w I LO można kupić pączki w kształcie serca, a dochód z ich sprzedaży wesprze rudzkie schronisko. Uczniowie organizują też zbiórki rzeczy, których czworonogi z rudzkiego schroniska najbardziej potrzebują. Akcja „Kocham Rudą Faunę” potrwa do 21 lutego.

W tegoroczną akcję włączyły się również:

  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik,
  • Szkoła Podstawowa nr 11,
  • Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu,
  • Szkoła Podstawowa nr 28 im. Wincentego Janasa,
  • Szkoła Podstawowa nr 35
  • Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon