"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" - kolejna edycja w Rudzie Śląskiej

Jak co roku - jesienią rusza akcja mająca na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" daje kierującym możliwość bezpłatnego sprawdzenia i ustawienia świateł w swoich autach. W Rudzie Śląskiej biorą w niej udział stacje diagnostyczne - w Halembie i Czarnym Lesie.

policja.pl
Ustawienie świateł to nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale też innych kierowców

Jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

- Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii - podaje policja.

Warto o to zadbać, bo już pod koniec października patrole policji prowadzić będą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów.

Gdzie sprawdzić ustawienie świateł w Rudzie Śląskiej?

W naszym mieście w akcji "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" biorą udział dwie stacje diagnostyczne:

  • PHU KREG, Bukowa 3
  • OSKP Ruda Śląska, Solidarności 23

Światła można sprawdzić bezpłatnie w najbliższą i następną sobotę (21, 28 października) oraz 18 listopada i 9 grudnia.


Jutro można po raz ostatni za darmo sprawdzić ustawienie świateł

Może Cię zainteresować:

Ostatnia szansa - kto nie sprawdził - można jeszcze za darmo!

Autor: Jacek Skorek

02/12/2022

Swiatla

Może Cię zainteresować:

"Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Od soboty, co dwa tygodnie, na stacjach diagnostycznych można darmowo ustawić światła

Autor: Jacek Skorek

21/10/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon