Ostatnia szansa - kto nie sprawdził - można jeszcze za darmo!

Jutro kierowcy po raz ostatni będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

KMP Ruda Śląska
Jutro można po raz ostatni za darmo sprawdzić ustawienie świateł

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", jutro (03.12.) kierowcy będą mieli ostatnią szansę na to, by na wybranych stacjach kontroli pojazdów całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

- Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych. Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

W Rudzie Śląskiej z bezpłatnej kontroli świateł można skorzystać na dwóch stacjach diagnostycznych – przy ulicy Solidarności 23 oraz Bukowej 3.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tego typu konwersacje mogą się skończyć wielką stratą

Na przyjaciela i rychłą fortunę - kolejni rudzianie oszukani

Fałszywy policjant okradł seniorkę

Znów "zrobili" seniorkę. Straciła prawie 14 tysięcy złotych

Nożownik zranił swą konkubinę i jej syna, po czym skoczył z czwartego piętra.

Pociął nożem partnerkę i jej syna, potem skoczył z 4 piętra

Słupek stanął na drodze pijanemu kierowcy

Odebrali kluczyki pijanemu kierowcy

Na rondzie w lewo - znów mamy "bohatera"

Na rondzie w lewo... Mówisz-masz - jadę!

Złodziej planował sprzedać stojak na złom

Ukradł stojak na rowery, mieszkaniec zareagował!

Kolejni rudzianie ofiarami przestępstw internetowych

Rudzianie tracą pieniądze przez cyberoszustów