Trzecia Droga zaprezentowała swój program wyborczy i kandydatów na radnych w Rudzie Śląskiej

Trzecia Droga i wystawieni przez to ugrupowanie kandydaci na radnych zaprezentowali się mieszkańcom i przedstawili swój wspólny program wyborczy. Co chcą zrobić dla Rudy Śląskiej?

Trzecia droga ruda slaska

W dziedzinie edukacji Trzecia Droga planuje między innymi wzmocnienie szkolnictwa zawodowego czy lekcje wyrównawcze zamiast płatnych korepetycji. Oczywiście nie brakuje obietnic wprowadzenia nowoczesnych technologii do szkół czy lekcji śląskiego.

Ważnym elementem jest też transport - tu mowa o rozbudowie linii tramwajowych, większych środkach na komunikację miejską i lepszą siatkę połączeń.

Aktywne Społeczeństwo - to kolejne postulaty ugrupowania - zajęcia międzypokoleniowe, rady dzielnic, które aktywnie będą wspierać mieszkańców, program wychodzenia z bezdomności...

Ukłonem w stronę przedsiębiorców ma być między innymi rada gospodarcza, preferencyjne warunki dla mikroprzedsiębiorstw, zachęcanie inwestorów z branży nowych technologii do inwestowania w Rudzie Śląskiej.

Ekologia i ochrona środowiska, czyli nieodłączny punkt każdego programu - w przypadku Trzeciej Drogi polega na większej liczbie nasadzeń drzew, działania proekologiczne w szkołach, dążeniu do poprawy jakości powietrza oraz rozwój miejskich terenów zielonych.

Oczywiście mowa też o organizacji olimpiad, wspieraniu seniorów, nowoczesnych centrach rekreacyjnych, wspieraniu lokalnych artystów, rozwoju infrastruktury rowerowej, profilaktyce zdrowotnej, oddłużeniu szpitala, rozwoju turystyki i wielu, wielu innych. Pytanie, jakie się nasuwa, jest proste...

Przystań Kochłowice Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Przystań Kochłowice - kiedyś idealne miejsce na relaks na łonie natury. Jak wygląda dziś?

Autor: Jacek Skorek

22/03/2024

Park handlowy ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Ktj mma ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Worek medali naszych sportowców. 29 krążków dla młodych zawodników ju-jitsu z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon