Trasa N-S będzie rozbudowywana w kierunku północnym. Urząd miasta ogłosił przetarg

- Trasa N-S będzie rozbudowana dalej na północ - poinformował Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. Władze miasta ogłosiły przetarg wykonanie pierwszego odcinka tej drogi - od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej.

GZM
Trasa N S Ruda Śląska

Trasa N-S w Rudzie Śląskiej będzie rozbudowywana

Kolejny odcinek Trasy N-S w Rudzie Śląskiej będzie rozbudowywany. Urząd miasta ogłosił przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca pierwszego odcinka - od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej.

- Realizację tego zadania dofinansowana zostanie kwotą 65 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - poinformował w mediach społecznościowych Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Oprócz wykonania jezdni o długości jednego kilometra (600 m trasa N-S oraz 400 m ul. magazynowa) wyłoniony w przetargu wykonawca podejmie się budowy ronda turbinowego, chodników oraz ścieżek rowerowych, kanalizacji oraz zamontuje odpowiednie oświetlenie przy trasie. Oferty przetargowe można składać do 17 kwietnia 2023 roku.

Budowa Trasy N-S
fot. Michał Pierończyk

- Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy N-S odcinka drogi od Drogowej Trasy Średnicowej do ulicy Magazynowej (przedłużenie istniejącej Trasy N-S) wraz ze skrzyżowaniem w formie ronda oraz przebudowę ul. Magazynowej, dobudowę i przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, budowę tunelu pod Trasą N-S, budowę niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania drogi (kanalizacja deszczowa, oświetlenie, kanał technologiczny) oraz przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących z rozwiązaniami drogowymi urządzeń infrastruktury podziemnej i nadziemnej - czytamy w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Trzy wnioski, jedno dofinansowanie

Przypomnijmy, że dofinansowanie na kolejny etap rozbudowy zostało przyznane w czerwcu 2022 roku. W sumie do II naboru Programu Inwestycji Strategicznych rudzki samorząd złożył łącznie 3 wnioski. Każdy z trzech kolejnych wniosków określony był górną granicą dofinansowania: 5, 30 i 65 mln zł. Koszt inwestycji wówczas szacowany był na 75 milionów złotych.

Ogólnie w tym rozdaniu wnioskowaliśmy o 110 mln zł. Niestety nie udało nam się otrzymać dotacji na wszystkie zadania, które chcieliśmy zrealizować, ale to i tak duże wsparcie – mówił w czerwcu 2022 roku ówczesny wiceprezydent Krzysztof Mejer.
Ruda Śląska dostała dofinansowane

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska może rozpocząć budowę trasy N-S. Miasto otrzymało dofinansowanie

Autor: Paulina Gałbas

03/06/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon