Ruda Śląska może rozpocząć budowę trasy N-S. Miasto otrzymało dofinansowanie

Ruda Śląska otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę odcinka trasy N-S. Formalności zostały zakończone.

UM Ruda Śląska
Ruda Śląska dostała dofinansowane

Rudzki samorząd otrzymał 65 mln zł z kolejnej odsłony Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Te środki mają zostać przeznaczone na budowę odcinka trasy N-S od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej w dzielnicy Ruda wraz z częściową przebudową tej ulicy. Formalności dotyczące tej inwestycji zostały zakończone i miasto pod tym względem jest gotowe do realizacji. Przyznane zostało miastu pozwolenie na budowę oraz wszystkie inne wymagane zgody.

Trzy wnioski, jedno dofinansowanie

W sumie do II naboru Programu Inwestycji Strategicznych złożyli łącznie 3 wnioski. Każdy z trzech kolejnych wniosków określony był górną granicą dofinansowania: 5, 30 i 65 mln zł.

Ogólnie w tym rozdaniu wnioskowaliśmy o 110 mln zł. Niestety nie udało nam się otrzymać dotacji na wszystkie zadania, które chcieliśmy zrealizować, ale to i tak duże wsparcie – mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Projekt dofinansowanej inwestycji, czyli odcinka trasy N-S od DTŚ do ul. Magazynowej zakłada budowę dwupasmowej jezdni w dwóch kierunkach na odcinku ponad 600 m. Pojawić mają się chodniki, ścieżka rowerowa oraz nowe oświetlenie. Wybudowana zostanie także kanalizacja. Przebudowie ulegnie również sama ul. Magazynowa i to na odcinku ponad 400 m. Dodatkowo w miejscu przecięcia nowej trasy powstanie przy tej ulicy nowe rondo turbinowe.

Szacuje się, że cały koszt inwestycji wyniesie 75 mln zł.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowy odcinke N-S wkrótce będzie dostępny dla kierowców

Jutro otwarcie kolejnego odcinka Trasy N-S

Dworcowa w Chebziu zyska nowy kształt

Szykują się zmiany przy dworcu w Chebziu

Rynek w Rudzie Śląskiej wizualizacja

Koniec betonozy. Do końca roku koncepcja na „zielony” rynek

Trwa budowa mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej

Postępy prac przy budowie mieszkań komunalnych

Zakończyła się przebudowa ulic Halembskiej i Nowy Świat

Koniec modernizacji połączenia ul. Nowy Świat i Halembskiej

Velostrada w Rudzie Śląskiej

Szybka ścieżka rowerowa w mieście

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?