Trasa N-S będzie rozbudowywana w kierunku północnym. Urząd miasta ogłosił przetarg

- Trasa N-S będzie rozbudowana dalej na północ - poinformował Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. Władze miasta ogłosiły przetarg wykonanie pierwszego odcinka tej drogi - od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej.

GZM
Trasa N S Ruda Śląska

Trasa N-S w Rudzie Śląskiej będzie rozbudowywana

Kolejny odcinek Trasy N-S w Rudzie Śląskiej będzie rozbudowywany. Urząd miasta ogłosił przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca pierwszego odcinka - od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Magazynowej.

- Realizację tego zadania dofinansowana zostanie kwotą 65 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - poinformował w mediach społecznościowych Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Oprócz wykonania jezdni o długości jednego kilometra (600 m trasa N-S oraz 400 m ul. magazynowa) wyłoniony w przetargu wykonawca podejmie się budowy ronda turbinowego, chodników oraz ścieżek rowerowych, kanalizacji oraz zamontuje odpowiednie oświetlenie przy trasie. Oferty przetargowe można składać do 17 kwietnia 2023 roku.

Budowa Trasy N-S
fot. Michał Pierończyk

- Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy N-S odcinka drogi od Drogowej Trasy Średnicowej do ulicy Magazynowej (przedłużenie istniejącej Trasy N-S) wraz ze skrzyżowaniem w formie ronda oraz przebudowę ul. Magazynowej, dobudowę i przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, budowę tunelu pod Trasą N-S, budowę niezbędnej infrastruktury podziemnej i nadziemnej niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania drogi (kanalizacja deszczowa, oświetlenie, kanał technologiczny) oraz przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących z rozwiązaniami drogowymi urządzeń infrastruktury podziemnej i nadziemnej - czytamy w treści ogłoszenia o zamówieniu.

Trzy wnioski, jedno dofinansowanie

Przypomnijmy, że dofinansowanie na kolejny etap rozbudowy zostało przyznane w czerwcu 2022 roku. W sumie do II naboru Programu Inwestycji Strategicznych rudzki samorząd złożył łącznie 3 wnioski. Każdy z trzech kolejnych wniosków określony był górną granicą dofinansowania: 5, 30 i 65 mln zł. Koszt inwestycji wówczas szacowany był na 75 milionów złotych.

Ogólnie w tym rozdaniu wnioskowaliśmy o 110 mln zł. Niestety nie udało nam się otrzymać dotacji na wszystkie zadania, które chcieliśmy zrealizować, ale to i tak duże wsparcie – mówił w czerwcu 2022 roku ówczesny wiceprezydent Krzysztof Mejer.
Ruda Śląska dostała dofinansowane

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska może rozpocząć budowę trasy N-S. Miasto otrzymało dofinansowanie

Autor: Paulina Gałbas

03/06/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowy odcinke N-S wkrótce będzie dostępny dla kierowców

Jutro otwarcie kolejnego odcinka Trasy N-S

N-S z lotu ptaka

Trasa N-S z lotu ptaka. Zobaczcie film Mariusza Boronia

Ruda Śląska Chebzie

Z Chebzia cugiem do Bytomia, do Katowic z Wirku i Kochłowic

Rynek w Rudzie Śląskiej wizualizacja

Koniec betonozy. Do końca roku koncepcja na „zielony” rynek

Ruda Śląska Urząd Miasta

Kampania na finiszu. Ostatnie deklaracje kandydatów

Ruda Śląska dostała dofinansowane

65 mln zł dofinansowania na budowę trasy

Family 1466262 1920

200 rodzin zastępczych jest w Rudzie Śląskiej