Tramwaje Śląskie modernizują. To nie koniec remontów.

To nie koniec remontów torowisk - zapowiadają Tramwaje Śląskie. Podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym roku czeka nas sporo inwestycji. A tym samym utrudnień w ruchu.

Remont torowiska

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku zaplanowano realizację prac w ramach 20 zadań. Tramwaje Śląskie realizują ogromny projekt unijny zakładający remont infrastruktury. Najwięcej przypada na obszarze śląskiej sieci. W Rudzie Śląskiej przebudowano już trasę wzdłuż ulicy Niedurnego. W realizacji jest torowisko przy ulicy Karola Goduli - dobudowa drugiego toru. Poza tym prace trwają w ciągu Bytomskiej od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice w Zabrzu i przebudowa trasy wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. W planie na ten rok jest rozpoczęcie prac w ramach bardzo wielu zadań. W naszym mieście będzie to wymiana czterech rozjazdów na pętli tramwajowej Chebzie. Tradycyjnie Tramwaje Śląskie stawiają warunek utrzymania ruchu po jednym torze na liniach dwutorowych, choć w pełni utrudnień wyeliminować nie da się.

- Niestety, siłą rzeczy przy tak wielu zadaniach inwestycyjnych, dłuższych czy krótszych przerw w ruchu tramwajów w 2021 r. będzie dość sporo – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Na liniach dwutorowych zamknięcia będą zazwyczaj weekendowe, tygodniowe bądź maksymalnie dwutygodniowe. Oczywiście rozkopane torowiska oznaczają też spore korki, szczególnie w godzinach szczytu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon