Tramwaje Śląskie modernizują. To nie koniec remontów.

To nie koniec remontów torowisk - zapowiadają Tramwaje Śląskie. Podobnie jak w ubiegłym, tak i w tym roku czeka nas sporo inwestycji. A tym samym utrudnień w ruchu.

Remont torowiska

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w tym roku zaplanowano realizację prac w ramach 20 zadań. Tramwaje Śląskie realizują ogromny projekt unijny zakładający remont infrastruktury. Najwięcej przypada na obszarze śląskiej sieci. W Rudzie Śląskiej przebudowano już trasę wzdłuż ulicy Niedurnego. W realizacji jest torowisko przy ulicy Karola Goduli - dobudowa drugiego toru. Poza tym prace trwają w ciągu Bytomskiej od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek wraz z pętlą Biskupice w Zabrzu i przebudowa trasy wzdłuż ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej. W planie na ten rok jest rozpoczęcie prac w ramach bardzo wielu zadań. W naszym mieście będzie to wymiana czterech rozjazdów na pętli tramwajowej Chebzie. Tradycyjnie Tramwaje Śląskie stawiają warunek utrzymania ruchu po jednym torze na liniach dwutorowych, choć w pełni utrudnień wyeliminować nie da się.

- Niestety, siłą rzeczy przy tak wielu zadaniach inwestycyjnych, dłuższych czy krótszych przerw w ruchu tramwajów w 2021 r. będzie dość sporo – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Na liniach dwutorowych zamknięcia będą zazwyczaj weekendowe, tygodniowe bądź maksymalnie dwutygodniowe. Oczywiście rozkopane torowiska oznaczają też spore korki, szczególnie w godzinach szczytu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kolizja policja

Spowodował kolizję, bo... "troszkę wypił".

Cyfrowa tablica

Cyfrowe tablice na przystankach w Rudzie Śląskiej.

Tramwaje motorniczy

Tramwaje Śląskie szukają motorniczych.

Straz miejska

Auto nie zapala? Pomoże Straż Miejska.

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic