To już oficjalna informacja - wiemy kto zagra na Dniach Rudy Śląskiej 3 i 4 czerwca

Pierwsze informacje o organizacji Dni Rudy Śląskiej wprawdzie już były wcześniej, jednak nie był znany oficjalny skład zespołów, które zagrają podczas święta miasta. Dziś rudzki magistrat odsłonił kurtynę.

UM Ruda Śląska
Dni Rudy Śląskiej wracają po trzech latach przerwy

Po trzech latach przerwy - Dni Rudy Śląskiej powracają. Szykują się dwa dni świętowania. W sobotę, 3 czerwca - imprezy jubileuszowe rozpoczną się na nowobytomskim rynku o godzinie 13.15 - koncertem Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji. Po tym muzycznym wstępie kolorowy korowód przemaszeruje do „Bajkowego Ogrodu” Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty przy ul. Niedurnego 69. Tam z kolei zabawy dla najmłodszych i młodzieży, które potrwają do godziny 18.00.

- Przed nami koncerty gwiazd, konkursy i zabawy, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Szczególnie cieszę się, że na scenie zobaczymy młodych lokalnych artystów, którzy wzięli udział w konkursie „O Rudzki Mikrofon" – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Będzie konkurs na najpiękniejszy, bajkowy strój, a jego zwycięzca zostanie mianowany Dziecięcym Prezydentem Miasta i przez jeden dzień obejmie władzę w Rudzie Śląskiej. Nie zabraknie występów artystycznych, atrakcji w stylu dmuchane zamki, eurobungee, zabaw i konkursów.

Pod koniec dnia, o godzinie 21.00, kinomani będą mieli okazję zobaczyć na placu Jana Pawła II film „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Niedziela - koncerty na Dni Rudy Śląskiej

4 czerwca - dzień koncertowy na wireckim targowisku

Kurtyna w górę - znamy już zespoły, które zagrają na targowisku. Początek grania - godzina 16.00. Wystąpią:

  • 16.00 - CoverNostra (godz. 16.00).
  • 17.15 - laureat konkursu „O Rudzki Mikrofon”, zorganizowanego przez rudzką Młodzieżową Radę Miasta
  • 17.30 - Oberschlesien
  • 19.00 - Mery Spolsky
  • 20.30 - Dżem
– Serdecznie zachęcam wszystkich do wspólnego spędzenia czasu oraz dobrej zabawy. W repertuarze na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W ciągu dwóch dni święta miasta z pewnością nie będziemy mogli narzekać na nudę – zaprasza Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Na miejscu przewidziane są oczywiście dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, stoiska handlowe i promocyjne.

Dni Rudy Śląskiej wracają po trzech latach przerwy

Może Cię zainteresować:

Może nie ma na chleb, ale igrzyska będą. Wiceprezydent Anna Krzysteczko zapowiedziała powrót Dni Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

14/03/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon