Może nie ma na chleb, ale igrzyska będą. Wiceprezydent Anna Krzysteczko zapowiedziała powrót Dni Rudy Śląskiej

Dni Rudy Śląskiej, czyli wielka miejska zabawa, ostatni raz odbyły się w 2019 roku. Potem przyszła pandemia i na trzy lata to tradycyjne święto wypadło z kalendarza. Ale jest przełom. Zgodnie z obietnicami wyborczymi - Dni Rudy Śląskiej wracają.

UM Ruda Śląska
Dni Rudy Śląskiej wracają po trzech latach przerwy
- Wracamy do organizacji Dni Rudy Śląskiej! Już w pierwszy weekend czerwca zapraszamy mieszkańców do wspólnej zabawy. W ramach tego wydarzenia 3 czerwca (sobota) planujemy zorganizować wraz z innymi współorganizatorami Dzień Dziecka i kino plenerowe. Z kolei w niedzielę, 4 czerwca, na wireckich terenach targowych odbędą się koncerty. Jakie gwiazdy wystąpią? To na razie tajemnica, ale z pewnością pozytywnych emocji i wrażeń nie zabraknie - poinformowała wiceprezydent Anna Krzysteczko.

To dobra informacja dla fanów tej imprezy. Czy będzie z przytupem? Na razie szczegóły objęte są tajemnicą, ale... zgodnie z budżetem na 2023 rok - w miejskiej kasie zabezpieczonych jest 470 tysięcy złotych na "pozostałe zadania w zakresie kultury". Może spora część tej kwoty będzie przeznaczona właśnie na Dni Rudy Śląskiej i uda się przygotować imprezę na miarę... naszych możliwości.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon