Szykuje się wielkie świętowanie w Druidzie. Czas na zaległe dwudzieste urodziny!

Nowobytomski Pub Druid ma już wprawdzie 23 lata, ale... z powodu pandemii i ograniczeń nie udało się odprawić urodzin numer 20. I dobrze się nawet stało, bo urodziny knajpy połączyły się z dwudziestoleciem kapeli Piff Parre i... trzydziestoleciem pracy artystycznej Jacka Kampy - dyrygenta Orkiestry Dętej KWK Pokój. W sumie więc weekendowe obchody będą wspólnym świętowaniem siedmiu dekad działalności.

Trzydniowe party zaplanowano na 23-25 czerwca.

- Goście pytali nas często o zaległe urodziny, które najpierw z powodu pandemii i obostrzeń przesuwaliśmy z roku na rok. Później przyszła inflacja, wojna w Ukrainie, więc uznaliśmy, że lepszej okazji nie będzie, bo nie wiadomo, co nas jeszcze może czekać - mówi Michał Kaczmarczyk, szef kuchni Pubu Druid.

Piątkowe świętowanie rozpocznie się o godzinie 20. i upłynie pod znakiem irlandzko-folkowym, zgodnie z druidową tradycją. Muzyczną ucztę zapewni grupa Carrantouhill, planowane są też niespodzianki i konkursy z nagrodami dla gości. No i zabawa do ścięcia białka

Sobota z kolei, to 20-lecie pracy twórczej zespołu Piff Parre, którego członkowie wejdą na scenę o godzinie 18.30. Dla muzyków będzie to oczywiście święto w pracy.

- 30 listopada 2003 r. właśnie w Druidzie zagraliśmy pierwszy koncert. W ciągu tych 20 lat wiele się w zespole zmieniło i praktycznie z pierwotnego składu została jedna osoba - Marek Połap na gitarze. Ale mimo wielu zawirowań i zmian - udało się nam wytrwać. W sobotę zagramy trzy sety, w tym dawno niegrane dźwięki z naszych początków - mówi Daniel "Ohar" Wolny - członek zespołu.

W zamyśle organizatorów - nie zabraknie też innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Jeszcze przed koncertowaniem - o godzinie 17. - hit - zlot byłych i obecnych pracowników pubu, których w ciągu ponad dwudziestu lat przewinęła się ponad setka. Oczywiście będzie pamiątkowe zdjęcie całego teamu.

Niedziela - 25 czerwca - to tradycyjne, rudzko-śląskie, 30-lecie dyrygentury Jacka Kampy. Będzie to impreza familijna, z atrakcjami dla dzieci i całych rodzin. Śląskie granie

- Wierzymy, że będą tłumy i lokal oraz ogród zapełnią się mieszkańcami Rudy Śląskiej i sympatykami pubu - mówią właściciele. - Zresztą liczymy na gości nie tylko z naszego miasta, bo przecież do Druida przyjeżdżają ludzie z Zabrza, Chorzowa czy Katowic. A nawet z bardzo odległych miast - mówią właściciele.

Niedziela w śląskim klimacie

Szmat czasu z batutą spędził Jacek Kampa. W niedzielę, 25 czerwca obchodzić będzie 30-lecie swojej dyrygentury w Orkiestrze Dętej KWK Pokój.

- Pierwszy koncert udało mi się zadyrygować 17 czerwca 1993 roku. Są czasami wątpliwości, czy to ciągnąć. Ale bez względu na obecną sytuację nie poddaję się. Znaczy - nie, że ja się nie poddaję, ale najważniejsze, że orkiestra się nie poddaje. Mimo, że nie ma już głównego sponsora orkiestry, to cały czas szukamy możliwości, by dalej funkcjonować - mówi Jacek Kampa.

Orkiestra chce grać, ale czy są tacy, którzy chcą słuchać? Okazuje się, że jak najbardziej!

- Może takie dziwne porównanie dam, ale w tym roku ludzie nie mieli koncertu noworocznego, choć przez dwadzieścia lat był, i są spragnieni tego tradycyjnego, śląskiego grania - śmieje się dyrygent. - W niedzielę zagramy Marsz Adria, repertuar klasyczny, współczesny, a nawet operetkowy. Będzie coś dla każdego!

Urodzinowe specjały w kuchni

Na trzydniowe świętowanie Michał Kaczmarczyk przygotował specjalne menu.

- Planuję potrawy z grilla, dużo smakołyków dla dzieci i dorosłych - tych lubiących mięsko i wegetarian. Będzie też wiele promocji z okazji potrójnych urodzin, jeśli chodzi o napoje - mówi szef kuchni.

Oczywiście nie zabraknie też innych dań z karty, jednak jeśli pogoda dopisze - najprawdopodobniej kuchnia skupi się na smażeniu na powietrzu.

Jeżeli chodziliście do Druida od początku, macie zdjęcia ze imprez, podzielcie się nimi w komentarzach. Niech to będzie taki swego rodzaju wspomnień czar.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akukuotwarcie7

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Strefa Carnall, Zabrze

Świetna nowa atrakcja u sąsiadów