Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W policyjnym spocie jest "akcja" z Rudy Śląskiej

Wypadek

Ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2005 roku dzień obchodzony jest co roku w trzecią niedzielę listopada. W tym roku śląska policja przygotowała wywołujący refleksję spot. Jest w nim też akcja z Rudy Śląskiej z 29 września. Zobaczcie.

Średnia, mimo wszystkich akcji profilaktycznych, nie zmienia się. Rok do roku na Polskich drogach ginie 2700-3000 osób. Ponad połowa wszystkich ofiar śmiertelnych - to motocykliści, piesi i rowerzyści. Powody są różne - nadmierna prędkość, złe warunki atmosferyczne i brak widoczności, nieuwaga, alkohol. Wielu katastrofom można zapobiec. I zamiast wspominać ofiary, zachować ostrożność i rozsądek na drodze. Dotyczy to wszystkich użytkowników dróg - kierowców, jak i pieszych. Zobaczcie film przygotowany przez śląską policję. 

"Bohaterką" fragmentu jest kierująca oplem w Rudzie Śląskiej kobieta, która 29. września o włos nie doprowadziła do tragedii. O jej wyczynach pisaliśmy w artykułach:

Wypadła z drogi i uderzyła w znak. Mieszkaniec Rudy Śląskiej powiadomił policję

Pijana kobieta kierująca oplem, którą w minioną środę zatrzymał mieszkaniec Rudy Śląskiej - wcześniej ostro szarżowała! Jest film!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt policja wypisuje mandat

Nowe stawki mandatów od 1 stycznia 2022 roku

Potracenie

Złapali sprawcę śmiertelnego potrącenia rudzianki

Zakretm

Znów dachowanie na "zakręcie mistrzów" w Rudzie Śląskiej

Pożar 2

Za podpalenie i zabójstwo może dostać dożywocie

Podrobki

Podróbki na targu.

Kolizja policja

Spowodował kolizję, bo... "troszkę wypił".

Lis

Psi nos uratował... lisa.