Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W policyjnym spocie jest "akcja" z Rudy Śląskiej

Ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2005 roku dzień obchodzony jest co roku w trzecią niedzielę listopada. W tym roku śląska policja przygotowała wywołujący refleksję spot. Jest w nim też akcja z Rudy Śląskiej z 29 września. Zobaczcie.

Wypadek

Średnia, mimo wszystkich akcji profilaktycznych, nie zmienia się. Rok do roku na Polskich drogach ginie 2700-3000 osób. Ponad połowa wszystkich ofiar śmiertelnych - to motocykliści, piesi i rowerzyści. Powody są różne - nadmierna prędkość, złe warunki atmosferyczne i brak widoczności, nieuwaga, alkohol. Wielu katastrofom można zapobiec. I zamiast wspominać ofiary, zachować ostrożność i rozsądek na drodze. Dotyczy to wszystkich użytkowników dróg - kierowców, jak i pieszych. Zobaczcie film przygotowany przez śląską policję.

"Bohaterką" fragmentu jest kierująca oplem w Rudzie Śląskiej kobieta, która 29. września o włos nie doprowadziła do tragedii. O jej wyczynach pisaliśmy w artykułach:

Wypadła z drogi i uderzyła w znak. Mieszkaniec Rudy Śląskiej powiadomił policję

Pijana kobieta kierująca oplem, którą w minioną środę zatrzymał mieszkaniec Rudy Śląskiej - wcześniej ostro szarżowała! Jest film!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon