Studia, Rudzki Uniwersytet Dziecięcy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rudzie Śląskiej. GWSH uruchomi u nas swoje studia

Z nowym rokiem akademickim w Rudzie Śląskiej rozpocznie działalność Centrum Naukowo-Dydaktyczne Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach. Został podpisany list intencyjny w tej sprawie. GWSH uruchomi w Rudzie Śląskiej kształcenie w zakresie studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, studiów podyplomowych, kursów i szkoleń, a także Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w dzielnicy Kochłowice.

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

- Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa to uczelnia z tradycją. Działamy już ponad 30 lat, prowadzimy 15 ośrodków w Polsce i dwa za granicą - w Ostrawie i Wiedniu. Podjęliśmy starania o utworzenie ośrodka dydaktycznego w Rudzie Śląskiej, ponieważ tutaj chcemy
uruchomić kierunki, które cieszą się największą popularnością w zachodniej części Metropolii. Z naszych badań wynika, że od lat mamy wielu studentów z Rudy Śląskiej, dlatego wychodzimy z ofertą naprzeciw kandydatom z tego miasta i miast ościennych
– wyjaśnił po podpisaniu dokumentu dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. GWSH, rektor uczelni. – Dzięki życzliwości władz miasta i dyrekcji Szkoły Mistrzostwa Sportowego od nowego roku akademickiego będziemy prowadzić zajęcia w Rudzie Śląskiej, w siedzibie Szkoły – dodaje dr hab. Krzysztof Szaflarski.

Już w październiku 2021 w Rudzie Śląskiej będzie można rozpocząć studia na kierunkach:

 • psychologia,
 • prawo,
 • administracja,
 • finanse i rachunkowość,
 • zarządzanie.

Dostępne będą studia podyplomowe na kierunkach:

 • BHP,
 • kadry i płace,
 • prawo i administracja,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • negocjacje i mediacje.

W ofercie znajdą się też kursy i szkolenia z zakresu zarządzania i informatyki oraz zajęcia w ramach Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego czy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

- Mamy świadomość, że nasze miasto nie stanie się czołowym ośrodkiem akademickim, ale pojawiła się okazja, by uczelnia była bliżej studenta, a najmłodsi rudzianie mogli skorzystać z oferty Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego, której do tej pory nie było w naszym mieście – powiedział zastępca prezydent miasta Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.
- Nasze doświadczenie w prowadzeniu uniwersytetów dziecięcych w innych miastach z pewnością przełoży się też na sukces w Rudzie Śląskiej i dzięki wsparciu miasta jesteśmy w stanie już od września uruchomić Rudzki Uniwersytet Dziecięcy – zapowiedziała Marta Adamczyk, prorektor ds. organizacji i rozwoju GWSH. - Zajęcia w ramach uniwersytetu dziecięcego prowadzą nauczyciele akademiccy, równocześnie będący praktykami w wielu różnych dziedzinach i dyscyplinach, dlatego młodzi ludzie, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o szeroko pojętym świecie, będą mieli okazję korzystać z wiedzy naukowców i wziąć udział w zajęciach warsztatowych – dodaje Prorektor.

26 czerwca Dzień Otwarty Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego

Taka okazja pojawi się już w najbliższą sobotę, 26 czerwca 2021. W tym dniu GWSH organizuje Dzień Otwarty Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Gaudeamus w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej. Zaplanowano bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 i 11-15 lat, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie https://goo.gl/maps/dEXdmSDUvec315uP7.

Dla grupy młodszej odbędą się zajęcia pt. „Mózg na siłowni – ćwiczenia usprawniające pracę umysłu”, które poprowadzi psycholog Anna Bochenek. Z kolei warsztaty dla starszych dzieci – Sketchnoting i działanie ludzkiej pamięci - poprowadzi Daniel Knapik, student psychologii, działacz Koła Naukowego Psychologii Stosowanej GWSH. Również dla rodziców zaplanowano wykład nt. bezpieczeństwa dzieci w sieci, który poprowadzi Magdalena Jarocka, kierownik działu marketingu i PR w GWSH.

Centrum Naukowo-Dydaktyczne GWSH powstanie na terenie Niepublicznej Podstawowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach.

Widzimy duży potencjał we współpracy dotyczącej przede wszystkim Rudzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły i inicjatywy, chcemy, aby dzieci miały możliwość rozwoju nie tylko pod kątem sportowym – mówi Arkadiusz Grzywaczewski, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

W Rudzie Śląskiej obecnie działa Wyższa Szkoła Nauk Stosowanych oraz 1 publiczna szkoła policealna. W ramach placówek miejskich funkcjonuje:

 • 29 ośmioletnich szkół podstawowych (w tym 3 specjalne),
 • szkoła podstawowa dla dorosłych,
 • 5 liceów ogólnokształcących (w tym jedno dla dorosłych),
 • 6 techników,
 • 7 szkół branżowych I stopnia,
 • 1 szkoła branżowa II stopnia,
 • 1 szkoła specjalna przysposabiająca do pracy, Centrum Kształcenia Zawodowego,
 • Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon