Strażacy i druhowie ochotnicy z Rudy Śląskiej doskonalili współpracę

Jak ważna jest koordynacja służb ratunkowych podczas zdarzenia masowego - wie każdy, kto w nim uczestniczył "zawodowo". Ale sama teoria nie wystarczy, by zachowanie w tak kryzysowej sytuacji było profesjonalne i skuteczne. Strażacy z Rudy Śląskiej wraz z kolegami ochotnikami z OSP - ćwiczyli - wspólnie z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego - współpracę podczas potencjalnego wypadku komunikacyjnego z dużą liczbą poszkodowanych.

Doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas wypadków komunikacyjnych z dużą ilością osób poszkodowanych, a także sprawdzenie mobilności i umiejętności współdziałania jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie miasta - taki był cel ćwiczeń w Rudzie Śląskiej, w której wzięło udział 5 samochodów ratowniczo-gaśniczych, 20 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, a także Policja i 12 uczniów IV LO im. Hoovera w Rudzie Śląskiej. Ci ostatni, choć w roli pozorantów, też wiele wynieśli ze wspólnych działań.

- Zdobywanie tego typu doświadczeń jest niezbędne do szybkiego i skutecznego reagowania w czasie realnego zdarzenia - podkreślił komendant PSP Ruda Śląska, mł. bryg. Mariusz Kita.

Strażacy ćwiczyli między innymi koordynację działań ze służbami ratunkowymi, triage, czyli selekcję poszkodowanych i pierwszą pomoc przedmedyczną - tak istotne przy zdarzeniach masowych i wypadkach komunikacyjnych z dużą liczbą poszkodowanych. Oby oczywiście nie musieli tych umiejętności wykorzystać w praktyce!

Autobus ztm ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Babcia "na medal". Pijana 50-latka z Rudy Śląskiej zapomniała w autobusie... wnuczki

Autor: Jacek Skorek

16/04/2024

Silesian open jujitsu1

Może Cię zainteresować:

37 medali rudzkich zawodników ju-jitsu

Autor: Jacek Skorek

15/04/2024

Czarny las rekultywacja 1

Może Cię zainteresować:

Co powstaje w Rudzie Śląskiej między sądem a siłownią i marketem rtv? Odpowiadamy

Autor: Jacek Skorek

02/04/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon