Stara z nowym oświetleniem. Do końca grudnia staną tam latarnie

Wielokrotnie mieszkańcy ulicy Starej interweniowali w sprawie egipskich ciemności, jakie panują na tej, łączącej Godulę z Chebziem drodze. Wreszcie się udało. Wybrano wykonawcę inwestycji.

UM Ruda Śląska
Stara zyska nowy blask

O problemie na Starej mówiono od dawna. Ulica, wbrew pozorom, jest bardzo uczęszczana - przez kierowców, pieszych idących do przystanków w Chebziu, ale także uczniów pobliskiej podstawówki.

– Od dłuższego czasu mieszkańcy informowali o problemie braku oświetlenia na tej ulicy, co zagrażało przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych, ale także kierowców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. - Dlatego wkrótce na ul. Starej pojawią się nowoczesne i energooszczędne latarnie, dzięki którym będzie bezpieczniej - dodaje.

Do tej pory ulica ta była oświetlona tylko na odcinku od ul. Joanny do budynku nr 10 przy ul. Starej. Dalej - ciemność. Budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Starej od ulicy Pawła do ulicy Joanny wraz z oświetleniem przejść dla pieszych - wreszcie rozproszy mrok. 41 słupów z ledowymi lampami, 6 z nich będzie oświetlało 3 przejścia dla pieszych na ul. Starej. Co najważniejsze - ma to się stać szybko - zakończenie inwestycji zaplanowane jest jeszcze w grudniu. Koszt to ponad 735 tysięcy złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon