Stara z nowym oświetleniem. Do końca grudnia staną tam latarnie

Wielokrotnie mieszkańcy ulicy Starej interweniowali w sprawie egipskich ciemności, jakie panują na tej, łączącej Godulę z Chebziem drodze. Wreszcie się udało. Wybrano wykonawcę inwestycji.

UM Ruda Śląska
Stara zyska nowy blask

O problemie na Starej mówiono od dawna. Ulica, wbrew pozorom, jest bardzo uczęszczana - przez kierowców, pieszych idących do przystanków w Chebziu, ale także uczniów pobliskiej podstawówki.

– Od dłuższego czasu mieszkańcy informowali o problemie braku oświetlenia na tej ulicy, co zagrażało przede wszystkim bezpieczeństwu pieszych, ale także kierowców, szczególnie w okresie jesienno-zimowym – mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. - Dlatego wkrótce na ul. Starej pojawią się nowoczesne i energooszczędne latarnie, dzięki którym będzie bezpieczniej - dodaje.

Do tej pory ulica ta była oświetlona tylko na odcinku od ul. Joanny do budynku nr 10 przy ul. Starej. Dalej - ciemność. Budowa oświetlenia drogowego przy ulicy Starej od ulicy Pawła do ulicy Joanny wraz z oświetleniem przejść dla pieszych - wreszcie rozproszy mrok. 41 słupów z ledowymi lampami, 6 z nich będzie oświetlało 3 przejścia dla pieszych na ul. Starej. Co najważniejsze - ma to się stać szybko - zakończenie inwestycji zaplanowane jest jeszcze w grudniu. Koszt to ponad 735 tysięcy złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Niedurnego wkrótce będzie zakorkowana

Nie skończyli Czarnoleśnej, zaczną Niedurnego

Czarnoleśna jeszcze nie gotowa. Oddanie - 20 grudnia

Opóźnienie przy remoncie Czarnoleśnej

Pomnik św. Jana Nepomucena będzie odrestaurowany

Plac Niepodległości w Goduli nabiera kształtu

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego