W środę 2 czerwca policja przeprowadzi akcję „Prędkość”. Działania obejmą cały kraj

W środę 2 czerwca w całym kraju policjanci przeprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Mają one na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Również i w naszym mieście policjanci drogówki będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierowcy nie łamią przepisów.

ARC
Policja kontrola

Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.

Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

- przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. Apelujemy do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności - mówią policjanci z Rudy Śląskiej

Wzmożona czujność niezbędna w okolicach przejść dla pieszych

Szczególną ostrożność należy zastosować w okolicach przejść dla pieszych mając na uwadze obowiązujące nowe przepisy, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

-Pamiętajmy, bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności - przypominają policjanci

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

18-latek z Rudy Śląskiej narobił zniszczeń za 6 tys. zł

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Jeżdżą po Rudzie Śląskiej pod wpływem alkoholu i narkotyków

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

FB IMG 1623220702013

Budowa wybiegu dla psów w Kochłowicach