Srebro w ogólnopolskim turnieju dla szczypiornistek Grunwaldu. Rudzianki zgarnęły też nagrody indywidualne

Piłkarki ręczne SPR Grunwald Ruda Śląska wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju ogólnopolskim w Świdnicy w kategorii 2008/2009 i po trzech dniach ciężkiej rywalizacji wróciły do Rudy Śląskiej ze srebrnymi medalami, okazałym pucharem oraz nagrodami indywidualnymi.

W pierwszym dniu turnieju rudzianki pokonały drużynę z UKS Jedynka Dzierżoniów 23:12 oraz uległy jedną bramką 12:13 Bukovii Buk I.

Jak się później okazało właśnie ta jednobramkowa porażka przy równej liczbie punktów zadecydowała o tym, że Bukovia Buk I zwyciężyła w całym turnieju, a Grunwald uplasował się na drugim miejscu w stawce dziesięciu drużyn.

W sobotę SPR Grunwald Ruda Śląska pokonał kolejno zespoły Włókniarza Mirsk, UKS Chrobry Żórawina, UKS Pantery Dopiewo i na koniec morderczego dnia zaprzyjaźnione Muksiarki, czyli MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice.

Ostatniego dnia rywalizacji zespół Grunwaldu rozegrał tylko jedno spotkanie z gospodyniami APR wygrywając 15:11.

Rudzianki zgarnęły kilka nagród indywidualnych.

Najlepszą bramkarką okazała się Amelia Brylewska, która w trudnych momentach dla drużyny także wykonywała rzuty karne i łącznie zdobyła 6 bramek w turnieju. Do najlepszej siódemki turnieju w roczniku 2008 wybrane zostały Maria Jarek oraz Sara Konieczny, natomiast w roczniku 2009 Hanna Namysło. Najmłodszą zawodniczką turnieju została wybrana Marysia Wodarska, która rywalizowała dzielnie ze starszymi koleżankami.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i z pewnością drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska będzie z przyjemnością wracać w te strony, aby rywalizować z drużynami z całej Polski i zdobywać kolejne cenne doświadczenie - komentują trenerzy SPR Grunwald Ruda Śląska

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon