Sonia Bohosiewicz i Ewa Błaszczyk na scenie Śląskiego Teatru Impresaryjnego. Dwa spektakle z cyklu "Scena Mistrzów"

Już w tę niedzielę 8 października 2023 r. na scenie Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej zobaczymy aktorkę Sonię Bohosiewicz w komedii koncertowej "Domówka". A za tydzień, w wigilię wyborów parlamentarnych pojawi się tu Ewa Błaszczyk w monodramie o słynnej włoskiej dziennikarce Orianie Fallaci. Bilety na te spektakle wciąż można kupić.

Scena Mistrzów - pod takim tytułem Śląski Teatr Impresaryjny w Rudzie Śląskiej prezentuje spektakle teatralne, podczas których jest okazja, by zobaczyć artystów niebanalnych, z ogromnym dorobkiem artystycznym, stale obecnych na polskiej mapie kulturalnej, scenie teatralnej, małym i dużym ekranie.

"Scena Mistrzów" - nowy cykl w Śląskim Teatrze Impresaryjnym

Scena Mistrzów to niezwykłe opowieści o życiu, dniu codziennym, marzeniach, troskach, tęsknocie do tego co już minęło… To także wspaniałe kreacje fantastycznych aktorek, które potrafią zaintrygować, wzruszyć, ale i rozbawić, i nakłonić do refleksji. To teatr, który uczy i jest odzwierciedleniem nas samych.

W ramach tego cyklu odbył się już spektakl Joanny Szczepkowskiej. Przed nami dwa kolejne przedstawienia:

  • 8 października 2023 /niedziela/ godz. 18.00
    DOMÓWKA
    Komedia koncertowa – wystąpi SONIA BOHOSIEWICZ
Domówka” to lekka a zarazem osobista podróż Soni Bohosiewicz do czasów PRL-u. PRL widziany oczami aktorki to mnóstwo zabawnych anegdot, opowieści o miłości, o kobietach, o mężczyznach, o pierwszych lekcjach życia… spektakl z czynnym i zdecydowanie aktywnym udziałem publiczności. W trakcie spektaklu Sonia Bohosiewicz piecze ciasto w prodiżu, a publiczność śpiewa razem z nią największe polskie przeboje, jak „Jesteś lekiem na całe zło”, „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Małgośka” czy „W moim magicznym domku”.

Monodram „Domówka” to komedia koncertowa, improwizacja, aktorskie show i luźne spotkanie w jednym. Pomysłodawczynią tego projektu jest sama Sonia Bohosiewicz, więc można się spodziewać niesamowitej energii i profesjonalizmu, bowiem artystka to kobieta niezwykle utalentowana, z temperamentem i blaskiem w oku.

Wbrew powszechnym przekonaniom, że PRL był szary i ponury, Sonia Bohosiewicz zdecydowała, że jej świat na scenie będzie żółty. Podobnie jak ubranie. Zapowiada się więc energetyczny wieczór.

Scenariusz i reżyseria: Sonia Bohosiewicz
Czas trwania: ok. 100 minut (bez przerwy)
BILETY w cenie: 45 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
KASA BILETOWA - REZERWACJA tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl
  • 14 października 2023 /sobota/ godz. 18.00
    ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam
    Monodram – wystąpi EWA BŁASZCZYK

Fallaci to jedna z najbardziej wyrazistych dziennikarek swojej epoki. Przeprowadzała wywiady z najważniejszymi, a czasem z najniebezpieczniejszymi osobami na świecie. Tłumaczyła, że pisze o wojnie, bo wojna odsłania w ludziach to, co prawdziwe. Obnaża ich piękno i brzydotę, tchórzostwo i odwagę. Mówiła, że rozumie ludzi lepiej w stanie wojny niż w czasie pokoju. Lubiła prowokować i wyprowadzać z równowagi swoich rozmówców. Fragmenty jej osobistego „Listu do nienarodzonego dziecka” stały się inspiracją dla scenicznej opowieści o najtrudniejszych doświadczeniach. Tę bolesną rozmowę z kimś, kto nie istniał, przeprowadza nie tylko rewolucjonistka, ale także kobieta. Tym razem jest to osobista wojna.

Autor sztuki: Remigiusz Grzela
Reżyseria: Ewa Błaszczyk
Spektakl jest produkcją Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie

BILETY w cenie: 40 zł
KUP BILET ON-LINE na: www.slaskiteatrimpresaryjny.pl
KASA BILETOWA - REZERWACJA tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl

Alfabet slaski sciebiorowski 1

Może Cię zainteresować:

Śląska odpowiedź na "Alfabet krakoski". Łukasz Ściebiorowski nominuje kolejne osoby do tworzenia z nim "Alfabetu śląskiego"

Autor: Katarzyna Pachelska

04/10/2023

Trasa ns nowy odcinek ruda slaska 01

Może Cię zainteresować:

Kolejny odcinek trasy N-S w Rudzie Śląskiej otwarty. Łatwiej przejechać z Bielszowic na Wirek

Autor: Redakcja

29/09/2023

Aż trudno zgadnąć, że ten wóz jest z papyndekla

Może Cię zainteresować:

Cuda z papyndekla, czyli XII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

06/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon