Skatowali 15-latka za "niebieską" bluzę. Kolejny bandyta z Rudy Śląskiej zatrzymany

Kryminalni zatrzymali kolejnego uczestnika rozboju na 15-latku. To już piąty pseudokibic zatrzymany za to przestępstwo – trzech z nich zostało już tymczasowo aresztowanych. O sprawie pisaliśmy na początku lutego. Do napaści doszło 25 stycznia w Bielszowicach.

KMP Ruda Śląska
Rozbojarz ruda śląska

Policjanci z ze specjalnej grupy zajmującej się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców, wchodzącej w skład wydziału kryminalnego, po raz kolejny dowiedli, że żaden przestępca nie może czuć się bezkarny.

- Śledczy pracujący nad sprawą rozboju o podłożu pseudokibicowskim, ustalili kolejnego młodego mężczyznę biorącego w nim udział. Pomimo, że sprawcy byli zamaskowani, kryminalni wpadli na ich trop i systematycznie zbierają dowody przeciwko kolejnym uczestnikom. Prokurator przedstawił zarzuty kolejnemu zatrzymanemu - 17-latkowi. Nastolatek myślał, że jest bezpieczny, ale policjanci wyprowadzili go błędu. Decyzją prokuratora młody rudzianin, po usłyszeniu zarzutów udziału w rozboju, został objęty policyjnym dozorem. Tak jak reszcie jego kolegów, grozi mu nawet 15 lat więzienia. Pomimo młodego wieku, będzie on za to przestępstwo odpowiadał jak dorosły - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Do napaści doszło 25 stycznia w Bielszowicach. "Dorośli" mężczyźni dotkliwie pobili wtedy 15-letniego ucznia bielszowickiej szkoły. Decyzją sądu dwóch 21-latków i 29-latek zostało tymczasowo aresztowanych.

Zatrzymani ruda śląska2

Może Cię zainteresować:

Czterech zatrzymanych rozbojarzy. Mężczyźni skatowali 15-latka za bluzę z logo Ruchu

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Smród karmańskie

Może Cię zainteresować:

Śmierdzi czy nie śmierdzi na Karmańskim w Rudzie?

Autor: Jacek Skorek

16/02/2024

Mieszkania 2 przy ul Krasińskiego 6

Może Cię zainteresować:

Mieszkania dla rudzian. W sumie będzie 25 nowych lokali

Autor: Jacek Skorek

15/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon