Schronisko szuka pielęgniarzy i wolontariuszy

Rudzkie Społeczne Schronisko dla Zwierząt prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Fauna" poszukuje chętnych do pracy pielęgniarzy zwierząt i wolontariuszy. Praca ciężka, ale dla kochających zwierzęta - dająca mnóstwo satysfakcji.

TOZ "Fauna"
Schronisko w Rudzie Śląskiej poszukuje pracowników i wolontariuszy

TOZ "Fauna" zwraca się z apelem do mieszkańców i nie tylko - poszukiwani są pielęgniarze zwierząt oraz wolontariusze. W tym pierwszym przypadku nie chodzi o dyplomowanych - po prostu chodzi o pracowników schroniska. Do ich zadań należeć będzie karmienie i pojenie zwierząt oraz sprzątanie.

- Wymagany jest tylko pozytywny stosunek do zwierząt i podstawy psiej i kociej psychologii. No i najważniejsze - nie można bać się pracy - mówi Beata Drzymała-Kubiniok, prezes Stowarzyszenia. - Mówimy też uczciwie, że ta praca nie przynosi satysfakcji finansowej. Schronisko jest biedne, więc płacimy w okolicach najniższej krajowej. Ale jeśli ktoś kocha zwierzęta - będzie mieć inną, chyba ważniejszą satysfakcję z pracy.

Dodatkowe wymagania - dyspozycyjność, mile widziane prawo jazdy kategorii B i oczywiście ogromna empatia w stosunku do zwierząt. Praca na tym stanowisku jest w systemie zmianowym.

Poszukiwani też wolontariusze

Dla tych, którzy chcą pomóc w wolnym czasie - jako wolontariusze, rudzkie schronisko organizuje szkolenie. Nowi, potencjalni kandydaci do pracy wolontaryjnej mogą przyjść na szybki kurs. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 7 stycznia, o godzinie 10. w schronisku w Rudzie (ul. Bujoczka). Do zadań wolontariuszy należą między innymi prace porządkowe na terenie kociarni i wolier.

Więcej szczegółów - pod numerem 501 215 284.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon