Samoobrona w innym wymiarze - w Kochłowicach eksperci nauczą cię, jak... unikać walki

Szkół samoobrony, sztuk czy sportów walki a nawet systemów bojowych jest bez liku. Trudno też wybrać coś dla siebie. Coraz popularniejsze MMA, łączące brazylijskie ju-jitsu, boks i zapasy - z powodu swojej specyfiki - nie każdemu musi odpowiadać. A karate czy kung fu... lata największej popularności mają już za sobą. Ciekawą propozycję ma Śląska Szkoła Samoobrony z Kochłowic.

Dla nastolatków, pełnoletnich, ale też dla kobiet, osób bez kondycji, a nawet z nadwagą. Nie każdy urodził się Rambo i nie każdy nim umrze. Ale, jak mówią założyciele Śląskiej Szkoły Samoobrony - u każdego można zbudować pewność siebie, a dzięki praktycznym i skutecznym umiejętnościom - zdolność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

Eksperci z wielu dziedzin

Instruktorzy w kochłowickiej szkole są przede wszystkim pasjonatami. To ludzie z doświadczeniem nawet 20-letnim w przeróżnych stylach. Od karate, judo, aikido, tai chi chuan, kung fu, po systemy bojowe - combat 56, rosyjską sistiemę czy mds. Swoją wiedzę i umiejętności wykorzystują w praktyce - są instruktorami służb mundurowych i ochroniarzami vipów. Najchętniej jednak ich... nie wykorzystują

Unikanie walki jest sztuką

- Chcemy uczyć ludzi, jak bronić siebie i najbliższych, wykorzystywać do tego przedmioty codziennego użytku, oczywiście pomocnych chwytów, ciosów i uderzeń, ale co najważniejsze - jak bezpiecznie unikać zagrożeń, deeskalować konflikt i jak w jego trakcie prawidłowo się zachować przy pomocy komunikacji werbalnej i niewerbalnej - mówi Adam Hemlecki, założyciel Śląskiej Szkoły Samoobrony. - Otaczający nas świat jest pełen zagrożeń. Prawo ulicy wyzwala w ludziach pierwotne instynkty i zachowania, a różne ograniczenia wywołują agresję. Nasza szkoła jest odpowiedzią na te zagrożenia.

Jeśli ćwiczyliście "to i owo" i szukacie czegoś nowego, albo po prostu chcecie zacząć dbać o swoje bezpieczeństwo - Śląska Szkoła Samoobrony zaprasza na Dzień Otwarty - już w najbliższą sobotę, 16 października, do klubu przy ulicy Piłsudskiego 40 w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.. O godzinie 11. zajęcia dla grupy Intro 18+, a o godzinie 12.30 - Teenager 12-18 lat. Nabór jeszcze trwa, również do grupy najmłodszych. W ich przypadku jednak - na pierwsze zajęcia trzeba przyjść z rodzicami.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon