Rusza remont na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Między innymi położona zostanie nowa nawierzchnia

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że 11 lipca rusza remont A4 w dzielnicy Kochłowice. W ramach prac wyciszone zostaną urządzenia dylatacyjne, a na mostach pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.

GDDKiA
Remont A4 w Rudzie Śląskiej

Rozpoczyna się remont na A4 w Kochłowicach

Od wtorku, 11 lipca rozpocznie się pierwsza część remontu na jezdni w kierunku Wrocławia. GDDKiA poinformowała, że przeniesie ruch na jezdnię w kierunku Katowic, gdzie wydzielone zostaną po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

- Wdrożenie zmiany organizacji ruchu potrwa około tygodnia i obejmie odcinek o długości około 2,5 km. Następnie 18 lipca, rozpoczniemy roboty związane z wymianą dylatacji - tłumaczy GDDKiA.

W związku z ograniczoną szerokością jezdni, lewe pasy zostaną zawężone do szerokości 2,3 m. W wyznaczonych miejscach będzie obowiązywało ograniczenie prędkości przejazdu do 80 km/h na odcinku w rejonie robót oraz do 60 km/h w miejscach zmiany toru jazdy. Wprowadzony zostanie także zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe i autobusy.

W kolejnym etapie prac wymieniane będą dylatacje na jezdni w kierunku Krakowa. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2024 roku. Wykonawca jednak deklaruje wykonanie całości prac jeszcze w tym roku. Harmonogram uzależniony jest od wystąpienia sprzyjających warunków atmosferycznych i braku wystąpienia nieprzewidzianych robót.

Dojazd do dworca w Chebziu - szczęśliwi znaleźli miejsce

Może Cię zainteresować:

Walka o miejsca parkingowe przy dworcu w Chebziu. Jeszcze kilka miesięcy męki

Autor: Jacek Skorek

07/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon