Ruda Śląska pomaga. W sobotę EWEnt - czyli festyn charytatywny dla Ewy Rolnik

Kolejny sobotni festyn charytatywny w Rudzie Śląskiej - to akcja zbierania środków na pomoc Ewie Rolnik. O jej siedmioletniej już walce z nowotworem pisaliśmy pod koniec lipca. EWEnt dobroczynny w Stacji Biblioteka w Chebziu rozpoczyna się o godzinie 10.

Ewa rol

Los pochodzącej z Rudy Śląskiej 32-latki nie pozostał obojętny wielu ludziom dobrej woli. Na leczenie udało się uzbierać już ponad ćwierć miliona złotych. Brakuje już tylko z górą 90 tysięcy. Niestety, terapia, która może dać szansę Ewie - podawanie komórek dendrytycznych w niemieckiej klinice w Duderstadt - jest bardzo kosztowna i nierefundowana.

Przyjaciele Ewy przygotowali dla niej festyn charytatywny. Jutro, w sobotę, 16 września, w Stacji Biblioteka w Chebziu - EWEnt dobroczynny. Początek o godzinnie 10.00. W programie wystąpią Edward Jon - Ślązak roku oraz gwiazdy śląskiej estrady:

  • Edek Sikora
  • Freje
  • Golden Mix
  • Michalina Starosta
  • Stiff Capella
  • De Silvers
  • Kola i Jula

a całość poprowadzi Dominika Bemówna. Oczywiście dla najmłodszych całą festynowa oprawa - dmuchańce, plecenie warkoczyków, animacje, a dla ciała - wuszt z grilla, swojskie ciasta i inne maszkyty.

Jak dojechać na EWEnt?

- Dojechać do nas możecie samochodem. Specjalnie przygotowaliśmy dla was przestrzeń do parkowania zaraz za parkingiem biblioteki. Miejsce to mieści się zaraz za budynkiem dworca w Rudzie Śląskiej Chebziu. Można również autobusem lub tramwajem. Na przystanku CHEBZIE DWORCOWA zatrzymują się linie 6, 118, 121, 147, 840, M24, T-1. Na przystanku CHEBZIE RONDO - linie 118, 121, 147, 255, 982, T-1, T9, T10, M1. Możecie też dojechać pociągiem - stacja kolejowa RUDA CHEBZIE. Zatrzymują się na niej pociągi z Gliwic, Zabrza, Świętochłowic, Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Zawiercia, Myszkowa czy Częstochowy - zachęcają organizatorzy EWEntu.

W trakcie imprezy prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Ewy. Możecie też wspomóc ją wpłacając na SIEPOMAGA pod TYM LINKIEM. Więcej o historii Ewy przeczytacie w poniższym artykule z 25 lipca 👇👇

Ewa zrzutka

Może Cię zainteresować:

Zostało tylko leczenie paliatywne. Albo droga terapia w Niemczech. Rudzianka prosi o pomoc

Autor: Jacek Skorek

25/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon