Ruda Śląska ma nową poradnię dla dzieci!

Otwarcie nowoczesnego centrum medyczno-diagnostycznego, czyli Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej w nowej siedzibie sprawiło, że na mapie miasta pojawiła się nowa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla najmłodszych – dzieci. Poznajcie ją.

Ruda Śląska ma nową poradnię dla dzieci!

Nowa siedziba, nowe możliwości

Przychodnia Bracka Polska-Wirek (ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A) dzięki przeniesieniu się we wrześniu do nowej siedziby, zaoferowała rudzianom nie tylko nowe możliwości w zakresie diagnostycznym, ale poszerzyła także zakres usług w dotychczas funkcjonujących poradniach. Dobrym przykładem jest poradnia dla dzieci - wcześniej takiej poradni w Przychodni Brackiej Polska-Wirek nie było.

- Wraz z planami przeniesienia przychodni do nowego budynku postanowiliśmy odpowiedzieć na sygnalizowane przez naszych pacjentów potrzeby, w tym utworzenie nowego miejsca w Rudzie Sląskiej, w którym także dzieci naszych dorosłych pacjentów będą mogły zostać objęte opieką medyczną sprawdzonego pediatry. Myślimy jednak nie tylko o naszych dotychczasowych pacjentach. Do poradni swoje dziecko może zapisać każdy rodzic, niezależnie czy jest pacjentem Przychodni Brackich. - informuje Kierownik Przychodni Brackiej Polska-Wirek, lek. Jerzy Król.
Ruda Śląska ma nową poradnię dla dzieci!

Co wyróżnia nową poradnię dla dzieci?

W części przeznaczonej dla najmłodszych pacjentów (usytuowanej na I piętrze) znajdują się nowoczesne i przyjazne gabinety lekarza pediatry i diagnostyczno-zabiegowy, a także co nie takie częste w przychodniach specjalne pomieszczenie do karmienia i przewijania dzieci oraz kącik dla najmłodszych pacjentów. Nie da się ukryć, że oczekiwanie na wizytę w takich warunkach, staje się o wiele przyjemniejsze.

- Wiedząc jak ważna jest szybka możliwość celnego zdiagnozowania małego pacjenta w naszej poradni lekarz pediatra ma do dyspozycji szereg testów, które w kilka minut pozwalają na potwierdzenie lub wykluczenie u dziecka m.in. występowania paciorkowcowego zapalenia gardła, anginy czy szkarlatyny a także zarażenia wirusem grypy, RSV czy COVID. Nasza Pani doktor, opiekująca się najmłodszymi pacjentami, ma również możliwość zlecenia w trybie pilnym m.in. badań morfologii czy badania moczu. W tym wypadku wyniki uzyskujemy jeszcze tego samego dnia. - informuje Jerzy Król.
Ruda Śląska ma nową poradnię dla dzieci!

Oddzielna strefa

Poradnia POZ dla dzieci znajduje się na I piętrze Przychodni Brackiej Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej. Rodzice, wraz ze swoimi pociechami (tymi najmłodszymi jeszcze w wózkach czy maluchami z niepełnosprawnościami) dotrą do niej bez problemu. Jak to możliwe? Do poradni można się bezpośrednio dostać windą z wejściem z dwóch stron.

Ogromną zaletą poradni POZ dla dzieci w Przychodni Brackiej Polska-Wirek jest „odseparowanie” od pozostałych części przychodni. Do poradni prowadzi osobny korytarz.

Ruda Śląska ma nową poradnię dla dzieci!

Jak zostać pacjentem poradni POZ dla dzieci?

Rodzice pragnący, aby ich dziecko zostało Pacjentem Przychodni Brackiej Polska-Wirek, powinni zgłosić się do przychodni z dowodem osobistym. Oczywiście, nawet gdy, korzystali dotychczas z usług innej przychodni. Przychodnia ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a zatem opieka medyczna udzielana jest bezpłatnie.

Najmłodszymi pacjentami opiekuje się lekarz pediatra z wieloletnim doświadczeniem – Ewelina Hanslik-Makioła. Od 1 listopada 2023 roku Pani doktor jest dostępna w przychodni 5 razy w tygodniu (tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach porannych lub popołudniowych).

Jak zarejestrować się na wizytę?

Dobre pytanie. Na wizytę w poradni POZ dla dzieci można zarejestrować się osobiście, dzwoniąc do rejestracji (+ 48 32 707 67 70) lub na Telefoniczną Obsługę Pacjenta (+48 32 707 67 67), a także poprzez E-rejestrację.

Nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne

Przychodnia Bracka Polska-Wirek w Rudzie Śląskiej to nowoczesne centrum medyczno-diagnostyczne, które oprócz poradni POZ dla dzieci, oferuje opiekę medyczną dla osób dorosłych, a także pracowników firm. Na pacjentów czekają takie poradnie jak:

  • poradnia podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych,
  • poradnia chirurgii ogólnej,
  • poradnia położniczo-ginekologiczna,
  • poradnia medycyny pracy posiadająca osobną rejestrację,
  • pracownia USG,
  • pracownia EKG,
  • pracownia audiometrii,
  • pracownia spirometrii,
  • punkt pobrań materiałów do badań.

W przychodni można przeprowadzić badania laboratoryjne oraz szereg badań diagnostycznych. Co więcej, pacjenci mogą także skorzystać z diagnostyki w pracowni tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy pracowni RTG. Znajdują się one w osobnej strefie na parterze budynku i realizowane są przez zewnętrznego partnera.

Przychodnia Bracka Polska-Wirek
ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 14A
41-707 Ruda Śląska
tel. 32 707 67 70
e-mail: polska-wirek@uniabracka.pl
www.uniabracka.pl | FACEBOOK
Godziny otwarcia przychodni: 7:00–18:00
Punkt pobrań materiałów do badań: 7:00–9:00
Poradnia medycyny pracy: 7:00–14:00

Pozostałe Przychodnie Brackie w Rudzie Śląskiej

Przychodnia Bracka Pokój
ul. Pokoju 13, Ruda Śląska
tel. 32 32 240 69 05
Godziny otwarcia: poniedziałek 8:00–18:00, wtorek–piątek 8:00–16:00

Przychodnia Bracka Bielszowice
ul. E. Kokota 172, Ruda Śląska
tel. 32 340 30 64
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 7:00–18:00

Przychodnia Bracka Halemba
ul. Kłodnicka 59, Ruda Śląska
tel. 32 243 37 19
Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek 7:00–18:00

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon