Remonty dróg po zimie kosztowały już 400 tysięcy. A końca nie widać.

Remont mejer

Około 400 tys. zł kosztowały nas pierwsze interwencyjne remonty dróg po zimie. Udało nam się w ten sposób naprawić ok. 4 300 m kw. nawierzchni jezdni - napisał na swoim profilu społecznościowym Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej. W sieci rozgorzała dyskusja.

Najwięcej pracy drogowcy mieli na ulicach Katowickiej, Kochłowickiej, Zapolskiej i Sobieskiego. To efekt zimy i zużycia nawierzchni.

- Awaryjnie połatano ponad 4 tysiące metrów kwadratowych za blisko 400 tysięcy złotych. Tegoroczna zima dała się we znaki. Wraz ze śniegiem, budżet stopniał o blisko 4,5 mln złotych - wydane na odśnieżanie. Dla porównania w styczniu i lutym ubiegłego roku zimowe było to 1,4 mln zł. - Awaryjne naprawy nadal będziemy kontynuować, natomiast gdy pogoda się ustabilizuje i przez kilka dni z rzędu średnia temperatura dobowa będzie powyżej kilkunastu stopni powyżej zera, będziemy mogli ruszyć z remontami nawierzchni większych fragmentów jezdni. Będą to odcinki ulic najbardziej zniszczonych. W planach jest m.in. remont nawierzchni ul. 1 Maja na wysokości cmentarza komunalnego, ul. Kosynierów, Jadwigi Śląskiej, Bytomskiej pomiędzy ul. Grunwaldzką a wiaduktem, Podlas, Czempiela, Plebiscytowej, Krzywoustego, Kupieckiej, Kaszubskiej - relacjonuje wiceprezydent miasta, Krzysztof Mejer. - Wszystko jednak będzie zależało od środków, które będziemy mieli jeszcze w budżecie miasta. W tym roku na remonty dróg w mieście mamy zabezpieczone ok. 4,2 mln zł. Przed rokiem było to niespełna 4 mln zł.

Wiadomo, że w drugiej połowie roku, jak zapewnia wiceprezydent - tego roku - zacznie się remont ulicy Wolności i dalsza likwidacja torowiska po "osiemnastce". Najpierw odcinek od Karmańskiego do ronda na ulicy Brańskiego. W sieci od razu pojawiły się pytania mieszkańców o plany napraw innych dróg w Rudzie Śląskiej.

- A kiedy Kochłowicka zostanie pozbawiona dziur i garbów od szkód górniczych, poprzecznych zapadlisk asfaltu i zapadniętych pokryw będących "dziełem" wodociągowców ? Czy kiedykolwiek na Zapolskiej zostanie wykonany kompleksowy remont nawierzchni, przez lata łatany łatka za łatką?
- Ulica Wyzwolenia jest remontowana od 20 lat do chwili obecnej. Co roku te same tłumaczenia...
- Czarnoleśną nie da się przejechać, tylko latacie te dziury.
- Pan widział jakość naprawy tych dziur? To nie naprawa, a kradzież środków.

Pytania o stan dróg w Rudzie Śląskiej i ich remonty można mnożyć. Zapewne każdy z mieszkańców, nie tylko kierowców - dorzuciłby własne spostrzeżenia.

Zdj.: profil FB Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

N s

Kolejny odcinek N-S coraz bliżej. W marcu negocjacje z...

Zasniezona droga

Drogowy paraliż. Zima zaskoczyła służby i... kierowców.

Wawel

Ożywić Rudę Śląską. Pomysł studentów architektury.

Castorama hol

Wielkie otwarcie, niewielu klientów. Castorama już działa.

Kopalnia pokoj

Koniec kopalni "Pokój" bliski. Jest przetarg na wyburzanie.

Wiataprzystankowa medium

Wiata powstanie, nie trzeba się zrzucać.

NSP2021

Narodowy Spis Powszechny: 6 złotych brutto za ankietę....