„Przideptali do Betlyjki”: posłuchajcie kolędy prosto z miejskiej biblioteki

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, wkrótce oficjalnie rozpocznie się sezon kolędowy, więc w ramach przygotowań do niego śląską wersję „Przybieżeli do Betlejem pasterze” nagrali pracownicy i pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zresztą co Wam tu będziemy pisać, sami posłuchajcie i zobaczcie.

mat. Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej
Pracownicy Biblioteki w Rudzie Slaskiej koledowanie

„Przideptali do Betlyjki pastyrze, Bajtlikowi przidudlali we wiyrze. Chwoła durś u gōry, chwoła durś u gōry, a pokōj na ziymi” – tak zaczyna się kolęda „Przideptali do Betlyjki”, którą nagrali pracownicy i pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. Zaśpiewaną po śląsku wersję „Przybieżeli do Betlejem pasterze” – jednej z najbardziej popularnych polskich kolęd - można ją już słuchać i oglądać w serwisie YouTube.com.

Nagrania dokonano na terenie Stacji Biblioteka, znajdującej się w budynku dworca kolejowego w Chebziu (tak tylko przypominamy, że kilka lat temu zwyciężył on w konkursie na Dworzec Roku) oraz w sąsiedztwie tego obiektu. Trzeba przyznać, że autorzy nagrania mieli szczęście do pogody. Prószący śnieg, biały krajobraz – idealnie pasuje do kolędowego sezonu, choć obserwując to, co obecnie za oknem, a także prognozy synoptyków można mieć poważne wątpliwości, czy takie obrazki nie pozostanie nam oglądać tylko na nagraniu z bibliotekarskiego kolędowania.

Dworzec w Chebziu

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska ma jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych na Śląsku. Na potwierdzenie: mamy zdjęcia

Autor: Jacek Skorek

12/07/2023

Dworzec w Rudzie Śląskiej - Chebziu

Może Cię zainteresować:

Stację Biblioteka wpisano na trasę Szlaku Zabytków Techniki

Autor: Michał Wroński

04/01/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon