Przetarg na wyposażenie SP 17 w Rudzie Śląskiej rozstrzygnięty. Nowoczesna szkoła niedługo będzie gotowa

Rozstrzygnięty został przetarg na dostawę i montaż mebli oraz wyposażenie kuchni wraz z zapleczem do nowoczesnej Szkoły Podstawowej nr 17 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, która po długich perypetiach wreszcie wchodzi w finałowy okres budowy.

Szkoła już prawie gotowa, teraz czas wyposażania. Dostawa i montaż mebli oraz wyposażenia w salach szkolnych i przedszkolnych, pomieszczeń biurowych i technicznych kosztowała miasto ponad 2,5 miliona.

- Zakupionych zostanie między innymi około 300 ławek, biurek i stolików oraz ponad 700 krzeseł, foteli i taboretów. Poza tym 130 krzeseł trafi do sali audytoryjnej. Uczniowie będą mogli korzystać także z puf i sof oraz budek akustycznych, w których zredukowany jest hałas - informuje prezydent miasta, Michał Pierończyk. - Wybraliśmy również firmę, która przygotuje wyposażenie całej kuchni wraz z zapleczem, a więc komorami chłodniczymi, zmywalnią czy obieralnią. Tutaj koszty wyniosą około 1 milion złotych.

Będzie więc pięknie i nowocześnie, a sama szkoła będzie perełką wśród placówek edukacyjnych w Rudzie Śląskiej. Oczywiście jeśli szkody górnicze szybko nie zrujnują tego obiektu.

Budowa galopuje. Teraz wykończeniówka i wyposażenie

Może Cię zainteresować:

Rośnie SP 17 w Bielszowicach. Trzymamy kciuki, by się udało!

Autor: Jacek Skorek

06/07/2023

Plac budowy SP17 w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Szkody górnicze powodem wstrzymania budowy SP17. Nikt nie jest zaskoczony...

Autor: Jacek Skorek

16/02/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon