Przekroczył prędkość i był pod wpływem narkotyków. 42-latkowi grozi do 3 lat więzieni i utrata prawa jazdy

Podczas przeszukania samochodu, którym poruszał się podejrzany mężczyzna, mundurowi znaleźli amfetaminę. Rudzianin został zatrzymany jako podejrzewany o popełnienie jednocześnie dwóch przestępstw.

Policjant kontrola

Rudzcy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierując oplem przekroczył prędkość na głównej ulicy miasta. Jak się okazało, był również wpływem narkotyków.

Niepokojące zachowanie w trakcie rozmowy

Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych z drogówki podczas kontroli prędkości przeprowadzonej na ulicy 1 Maja. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało, aby kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu. Policjanci nałożyli na niego mandat za zbyt szybką jazdę, jednak w trakcie rozmowy zaniepokoiło ich jego coraz bardziej nerwowe zachowanie.

W trakcie przeszukania 42-letniego mężczyzny oraz jego samochodu, policjanci znaleźli etui z narkotykami. Wówczas mundurowi przeprowadzili kierowcy jeszcze jedno badanie, tym razem na zawartość narkotyków w organizmie. Tym razem tester wykazał wynik pozytywny. Kierowca już w trakcie zatrzymania przyznał się do zażycia narkotyku przed rozpoczęciem jazdy. Samochód został odholowany na parking strzeżony, a zatrzymany - do policyjnego aresztu. Rudzianinowi w za oba przestępstwa może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon