Prokuratura wszczęła śledztwo po śmierci górnika w kopalni Bielszowice

Prokuratura wszczęła śledztwo po śmierci górnika z KWK Ruda Ruch Bielszowice. Po wstrząsie pod ziemią uwięzionych zostało dwóch górników. Tylko jeden przeżył.

Katarzyna Pachelska
KWK Ruda Ruch Bielszowice

Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w KWK Ruda Ruch Bielszowice.

Jak informuje prok. Adam Grzesiczek, zabezpieczono już niezbędną dokumentację. Z kolei w środę, 8 grudnia, na miejscu tragedii przeprowadzona została przez Okręgowy Urząd Górniczy wizja lokalna, której wyniki przeanalizują śledczy.

Brane pod uwagę są różne scenariusze. Od nieszczęśliwego wypadku po niedopełnienie obowiązków i narażenie pracowników na niebezpieczeństwo.

Górnik zginął w KWK Ruda Ruch Bielszowice

Przypomnijmy, że do wstrząsu na terenie bielszowickiej kopalni doszło w sobotę, 4 grudnia, przed godz. 9.00. 780 metrów pod ziemią uwięzieni zostali dwaj ślusarze w wieku 31 i 42 lat. Pierwszego ratownicy znaleźli w środku nocy z soboty na niedzielę. Trafił do szpitala, gdzie stwierdzono, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Drugiego udało się odnaleźć około południa w poniedziałek. - Niestety, ale nie daje on oznak życia - poinformował Rajmund Horst, wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej. Po wielu godzinach udało się wydobyć jego ciało na powierzchnię, gdzie lekarz stwierdził zgon.

Rejon, w którym wydarzyła się tragedia, był wyłączony przez OUG z eksploatacji. Górnicy prowadzili w nim prace zabezpieczające.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kopalnia

Pożar w KWK Ruda. Ewakuowano 45 górników z Bielszowic

KWK Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej

Trzecia doba akcji w kopalni Bielszowice

KWK Ruda Ruch Bielszowice

Dzień przed tragedią w Bielszowicach była kontrola WUG

KWK Bobrek

Co roku w kopalniach dochodzi do wielu wypadków...

Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej, poinformowała o swojej chorobie

Prezydent Rudy Śląskiej, Grażyna Dziedzic cierpi na nowotwór

bezpieczne wakacje

Akcja policji " Bezpieczne wakacje"

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”