Projekt "Śląski na Fali" rusza z kolejna realizacją. Słuchowisko "Ankieta" ma edukować młodzież w zakresie "ślonskij godki"

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 18 czerwca na premierowe słuchowiska "Ankieta" wg tekstu Łukasza Buszmana. Słuchowiska są zrealizowane w ramach projektu "Śląski na fali".

słuchowisko 'Ankieta"

"Śląski na fali" jest to tytuł nowego projektu, którego realizację planuje w najbliższym czasie Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Jego celem jest nawiązanie dialogu ze społecznością lokalną oraz promocja kultury śląskiej w regionie i w kraju.

Słuchowisko "Ankieta" ma edukować młodzież w zakresie "ślonskij godki"

W planach tego projektu 18 czerwca będzie można posłuchać słuchowiska radiowego opartego na tekście pisanym w języku śląskim. Słuchowisko o tytule "Ankieta" autorstwa Łukasza Buszmana, będzie okazją do promocji śląskiej mowy oraz poruszenia tematów związanych z antagonizmami regionalnymi.

-Projekt ma na celu stać się przyczynkiem do dialogu w śląskich rodzinach, a także edukować młodzież w zakresie "ślonskij godki", która jest podstawą kultury naszego regionu, niezwykle bogatego kulturowo. Tymczasem świadomość, że coraz młodsze pokolenia nie potrafią już się nią posługiwać i jednocześnie zatracają coś bardzo cennego, uświadamia nam, że czas na podjęcie dialogu międzypokoleniowego. Mamy nadzieję, że projekt "Śląski na fali" będzie okazją ku temu - czytamy na stronie wydarzenia

Do współpracy przy realizacji projektu dyrektor MCK Katarzyna Furmaniuk zaprosiła grono osób sprawdzonych przy realizacji pierwszej produkcji teatralnej MCK - śląskiej komedii muzycznej "Gita story", mianowicie:

  • reżysera i aktora Zbigniewa Stryja,
  • aktorkę Annę Białoń,
  • aktorkę Jolantę Niestrój-Malisz
  • aktora Jana Woldana

Słuchowisko będzie prezentowane na stronie internetowej www.mckrudasl.pl oraz kanałach społecznościowych MCK:

  • YouTube,
  • Facebook,
  • Twitter

Na realizację projektu "Śląski na fali” realizowanego w partnerstwie z Fundacją PZU, przekazano środki na sfinansowanie większości działań.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon