Prognoza pogody na długi czerwcowy weekend. Czy są szanse na cieplejsze dni?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował synoptyczną prognozę pogody na długi czerwcowy weekend dla całej Polski.

ładna pogoda

W nadchodzący długi weekend 3-6 czerwca, nad Polską będzie dominował klin wyżowy, który zapewni nam stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Zrobi się też cieplej.

Pogoda w długi czerwcowy weekend 2021

Czwartek 3 czerwca 2021 (Boże Ciało) będzie pogodny i suchy w całym kraju. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 20°C do 23°C, w obszarach podgórskich i nad morzem od 17°C do 20°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Piątek 4 czerwca 2021 przyniesie możliwość słabych i przelotnych opadów na wschodzie, głównie na Warmii i Mazurach. Poza tym pogodnie i sucho. Ciepło: od około 20°C na wschodzie do 25°C miejscami na zachodzie. W obszarach podgórskich i nad samym morzem nieco chłodniej, od 17°C do 20°C. Wiatr ponownie słaby, chwilami umiarkowany.

Sobota 5 czerwca 2021 będzie na ogół pogodna, szansa na przelotne, popołudniowe opady deszczu wystąpi jedynie lokalnie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna na ogół od 21°C do 25°C, w obszarach podgórskich oraz nad morzem od 17°C do 20°C. Dominować będzie słaby wiatr.

W niedzielę 6 czerwca 2021 deszcz możliwy będzie głównie na południowym zachodzie i krańcach południowych Polski. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. Temperatura maksymalna ponownie przeważnie w przedziale od 21°C do 25°C, choć w obszarach podgórskich i nad samym morzem będzie nieco chłodniej, od 17°C do 21°C. Wiatr nadal słaby i umiarkowany.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

KWK Piast-Ziemowit również jest na liście kopalń wydobywających bez opinii środowiskowej

Co najmniej 9 śląskich kopalń działa nielegalnie

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

alkohol

Ograniczenia w sprzedaży alkoholu

Lasagne

Lasagne smakiem kwietnia w konkursie "Rudzkie Smaki"

Koncentrator tlenu

Uratowano życie 66-latki z Rudy Śląskiej