Premiera "Małej Szczigi z Karmańskiego" - w niedzielę na deskach Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej

Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty zaprasza w niedzielę na premierowy spektakl familijny "Mało Szcziga z Karmańskiego" w reżyserii Zbigniewa Stryja. Przeznaczona dla całych rodzin sztuka rozpocznie się o godzinie 17.00.

Nuda to okropna rzecz... a jeśli nudzi się dziecko, a do tego w wakacje, to już wszystkiego można się spodziewać… Mało Szcziga, dziołszka z Karmańskiego, nudzi się zawsze. Bo tak ma. Rzadko bywa zadowolona i uśmiechnięta. Ale… lek na nudę, jakim jest przygoda, czai się za rogiem. A właściwie… w chlewiku, bo w nim mieszkają duszki… Mało tego, posiadają wehikuł czasu. To zaczarowany pojazd, którym można podróżować w przeszłość i w tajemnicze miejsca…

- I tak dzieje się w naszej opowieści. Bajkowe postaci, niezwykłe osoby z kart historii, zaskakujące sytuacje, a do tego dużo humoru i piosenki. To bajka dla małych i dużych, osadzona w realiach śląskich. Opowieść, która w fantastycznych zdarzeniach, nienachalnie, przemyca wiedzę o naszej małej ojczyźnie. Z nutą nostalgii przywołuje, zapomniane często, śląskie skarby. Oj! Nudno nie będzie! Tego możecie być pewni. Wspaniała obsada i realizatorzy, znani już z poprzednich produkcji ŚTI, gwarantują dobrą zabawę i miło spędzony czas w teatrze. Zapraszamy! - zachęcają organizatorzy.

Obsada: Anna Białoń, Magdalena Chrostek, Agata Śliwa, Jakub Podgórski, Krzysztof Wierzchowski, Jan Woldan

Asystentka reżysera: Anna Białoń
Scenografia: Magdalena Chrostek
Choreografia: Magdalena Ołdziejewska
Muzyka: Patryk Ołdziejewski
Kostiumy: Dorota Zeliszek

Premiera 29 października, w niedzielę, o godz. 17.00.

Realizację sztuki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bilety w cenie: 25 zł

REZERWACJA: tel. 32 248 62 40, e-mail: bilety@teatrrudasl.pl

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon