Prace przy budowie mieszkań komunalnych przy ul. Bankowej postępują. Na jakim etapie jest budowa?

Prace przy budowie 52 mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej przy ul. Bankowej trwają. Wkrótce powstaną dwa budynki z podziemnymi garażami i przestrzenią rekreacyjną pośrodku.

UM Ruda Śląska
Trwa budowa mieszkań komunalnych w Rudzie Śląskiej

Na terenie o powierzchni ponad 3,3 tys. m2 przy ul. Bankowej w dzielnicy Ruda staną dwa bliźniacze budynki, a w każdym z nich znajdzie się 26 mieszkań

Inwestycja realizowana jest zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Termin jej zakończenia to jesień przyszłego roku - informuje Janusz Garliński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji UM

Postępy prac

Obecnie trwają prace w części przyziemia, gdzie powstaną garaże. Wykonana została część stropu nad garażami oraz trwają prace murarskie ścian nośnych na poziomie parteru. Wkrótce wykonawca przystąpi do przełożenia kolidujących z budynkami urządzeń energetycznych i gazowych.

Każde z mieszkań będzie miało powierzchnię od 45 do 52 m², a do każdego lokalu przynależeć będzie komórka lokatorska znajdująca się na danym piętrze.

Budynki będą mieć trzy mieszkalne kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, w której oprócz garaży znajdą się, rowerownia, pomieszczenia techniczne i pomieszczenie na odpady – informuje Janusz Garliński, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji UM.

Budynki dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami

Budynki będą przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami - wejście zaprojektowano na poziomie gruntu, pojawią się windy, a w każdym budynku jedno mieszkanie będzie mieć powiększone otwory drzwiowe oraz układ pomieszczeń pozwalający na swobodne korzystanie przez osobę na wózku inwalidzkim.

Przestrzeń między budynkami zostanie zagospodarowana rekreacyjnie. Znajdzie się miejsce na plac zabaw, pojawią się latarnie, ławki i miejsca na rower.

Koszt inwestycji to prawie 18,5 mln zł. Ponad 11,2 mln zł pokrytych zostanie bezzwrotną dotacją z Banku Gospodarstwa Krajowego z tzw. Funduszu Dopłat. Dodatkowo 1,05 mln zł dofinansowania pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon